X

دکوراسیون اتاق مستر

اتاق خواب مستر چیست؟ بزرگترین اتاق خواب یک واحد مسکونی که در اختیار والدین است. این ساده ترین تعریف و در عین حال ملموس ترین راه برای پیدا کردن یک اتاق خواب مستر است.

ویژگی اتاق خواب مستر

ویژگی متمایز این اتاق از سایر اتاق ها این است که میتواند یک پناهگاه و مأمنی برای آرامش پدر و مادر باشد تا بتوانند برای ساعاتی به دور از هیاهوی روزانه کودکان در فضای خصوصی خود به آرامش برسند و مجددا به فعالیت های خانواده بازگشته و مسئولیت های خود را انجام دهند.

به طور کلی اتاق مستر باید به اندازه ای بزرگ باشد که یک تخت خواب دو نفره، دو میز پاتختی، چندین کمد و یک میز آرایش را در خود جای دهد. به هر حال، صرف نظر از این که اتاق مورد نظر چقدر فضا در اختیار دارد، اصول طراحی دکوراسیون در رابطه با همه آنها صدق می کند.

چیدمان وسایل و فضاسازی در اتاق خواب مستر

این اتاق به طور معمول از امکانات رفاهی بیشتری نسبت به سایر اتاق خواب های موجود در منزل برخوردار بوده و ممکن است شامل فضاهای اضافی باشد که از داخل اتاق، دسترسی به آنها امکان پذیر است. حداقل امکانات اتاق مستر شامل، فضای کافی برای یک تخت خواب دو نفره استاندارد، دراور، کمد، قفسه و میز توالت است. در برخی از آنها فضای کوچکی برای مبلمانی دو نفره و نشستن و گفتگو کردن وجود دارد. هرچه فضای اتاق بزرگتر باشد، میتوان امکانات رفاهی بیشتری برای آن در نظر گرفت. شاید یک صندلی راحتی در کنار پنجره این اتاق مکان مناسبی را برای استراحت و مطالعه فراهم کند. در اتاق های مستری که فضای کافی دارند یک حمام خصوصی گنجانده میشود و معمولا یک رختکن رابطی بین اتاق و این حمام خصوصی خواهد بود. اگر فضای شما کوچک است میتوانید از قفسه های تو رفته زیبا برای اضافه کردن فضا به اتاق خواب استفاده کنید. این فرو رفتگی ها هم در دکوراسیون مدرن و هم در دکوراسیون کلاسیک قابل استفاده هستند و ظاهری شیک و کاملا متمایز ایجاد میکنند.

رنگ مناسب در طراحی و اجرای اتاق مستر

از مهمترین مواردی که باید در طراحی اتاق خواب مستر به آن توجه شود، استفاده از طرح ها و رنگ های آرامش بخش است. استفاده از رنگ ها و وسایل تزئینی متعدد در دکوراسیون داخلی اتاق مستر میتواند گیج کننده باشد. اتاق خواب مکانی برای آرامش و بازیابی انرژی از دست رفته است؛ بنابراین در طراحی داخلی آن باید به این موضوع توجه شود. چشمتان را با وسایل مختلف و رنگ های بی شمار خسته نکنید. رنگ های روشن خاصیت بازتر کردن و بزرگ جلوه دادن فضا را دارند ولی بخاطر داشته باشید این رنگ ها بیشترین انعکاس نور را دارند و برای استراحت مناسب نیستند. رنگ هایی چون صورتی، آبی، سبز و طیف های مرتبط با اینها ماهیتی آرامش بخش دارند. استفاده از دو یا حداکثر سه رنگ در طراحی اتاق خواب مستر بهترین گزینه است. یک رنگ خنثی و رنگی با شدت اثر گذاری بیشتر، نه تنها زیبا و چشم نواز است، بلکه موجب آرامش ساکنین آن اتاق میشود.

گروه معماری داخلی ایوان سبز علاوه بر احاطه داشتن به دانش آکادمیک دکوراسیون داخلی، با هنر ترکیب رنگ و بررسی نیاز روانی افراد، فضای مورد نیاز آن ها را طراحی و اجرا می کند.

 

امتیاز دهید