X

دکوراسیون داخلی منزل کوچک

در خانه های آپارتمانی کوچک، بزرگ نشان دادن خانه و استفاده بهینه از فضا همواره بزرگترین دغدغه برای مالکین و طراحان داخلی بوده است. در این مقاله میخواهیم مدل ها و ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی منزل کوچک را به شما معرفی کنیم تا درک بهتری نسبت به دکوراسیون داخلی فضاهای کوچک پیدا کنید. امیدواریم با رعایت نکات این مقاله به خانه دلخواه خود بیشتر نزدیک شوید.

رنگ دیوارها در طراحی داخلی

سعی کنید تا جای امکان از رنگ روشن استفاده کنید، زیرا رنگ های روشن نور بیشتری را انعکاس میدهند و از این جهت فضا را بزرگتر نشان میدهند. دقت داشته باشید که استفاده از رنگ های متضاد بر روی دیوار ها باعث مرز بندی خانه میشود و خانه شما را کوچکتر نشان میدهد.

البته این مشکل زمانی رخ میدهد که شما منزل خود را با رنگ های بسیار متضاد همدیگر مرز بندی کنید اما وقتی رنگ ها در یک طیف نزدیک بهم باشند، فضا دلباز تر میشود و انگار دکوراسیون داخلی منزل شما دنباله دار میشود. این یعنی اینکه فضاهای دیگر با هم ارتباط دارند  و خانه شما را بزرگتر و معنادار تر نشان میدهد. مقاله اصول کلی نورپردازی در دکوراسیون داخلی را از دست ندهید.

مبلمان

در خانه های کوچک استفاده از وسایل ساده و روشن را مد نظر داشته باشید. باید تا جای امکان از هرج و مرج درست کردن با وسایل بزرگ با رنگ های متضاد دوری کنیم. برای انتخاب مبلمان ترجیحا مواردی را انتخاب کنید که طرح های ساده تری داشته باشند و شلوغ به نظر نرسند. حتما مبلمان با پایه های نمایان و برجسته انتخاب کنید زیرا حس سبکی و سادگی بیشتری را نسبت به مبلمان بدون پایه القا میکنند.

 

بهره گیری از وسایل شفاف

این ایده باعث فریب ذهن میگردد تا فضا بزرگتر به چشم بیاید. استفاده از قفسه، میز و صندلی شفاف میتواند مساحت خانه شما را بیشتر نشان بدهد. علاوه بر این، چنین ایده ای به شما اجازه میدهد تا از وسایل بیشتری در خانه استفاده کنید زیرا وسایل شفاف آنقدر در چشم نیستند. مقاله طراحی داخلی به سبک industrial را مطالعه کنید.

وسایل چندکاره در دکوراسیون داخلی

از این نکته هرگز غافل نشوید. از میزها، صندلی ها و وسایل چند کاره بهره بگیرید. با این کار دیگر نیازی به پر کردن فضای منزل با وسایل گوناگون ندارید و از هرج و مرج و شلوغی جلوگیری میکنید. به طور مثال، مبلمانی که تبدیل به میز مطالعه میشود برای شما نظم و فضای بیشتر به ارمغان می آورد.

خطوط راه راه

استفاده از این خطوط به مغز این پیام را القا میکند که انگار فضا بزرگتر میباشد. خطوط عمودی ارتفاع خانه را بزرگنر نشان میدهند. این کار را با پرده های چین خورده عمودی میتوانید اجرایی کنید و برای بزرگنمایی طولی و عرضی، بهره گیری از فرش و موکت با طرح های راه راه میتواند کمک کننده باشد.

آینه در طراحی داخلی

استفاده از آینه را دست کم نگیرید. سعی کنید آینه را در خانه های کوچک طوری قرار دهید که تصویر فضای بیرون از خانه در آن منعکس شود. بنابراین زاویه بین پنجره و آینه بسیار مهم است. بر خلاف وسایل کوچک دیگری که در خانه های متراژ پایین استفاده میکنید، آینه ها میتوانند در اینجا بزرگ باشند. نکته مثبت دیگر در مورد آینه، انعکاس فوق العاده نور است. این کار در بزرگنمایی و دکوراسیون داخلی منزل کوچک تاثیر به سزایی دارد.

بی نظمی و عدم هماهنگی

وجود بی نظمی و عدم هماهنگی، فضا را از آنچه که هست کوچکتر نشان میدهد. استفاده از وسایل چند کاره با تم رنگی هماهنگ بشدت نظم را در خانه بالا میبرد. شخصیت های خلاق و منظم در این مورد بسیار موفق خواهند بود. سعی کنید از فضای زیر تخت خواب و پله ها بهره ببرید یا کمد های توکار برای خانه سفرش دهید.در  تصویر زیر میتوانید بی نظمی در وسایل و رنگ ها را مشاهده کنید. مقاله چند اشتباه رایج در طراحی دکوراسیون داخلی را در همین راستا مطالعه کنید.

طرح های ساده

آخرین نکته و مهم ترین مورد در دکوراسیون داخلی منزل کوچک دکوراسیون داخلی منزل کوچکحفظ سادگی میباشد. این سادگی شامل مبلمان، فرش، رنگ، وسایل تزیینی و… در خانه میشود.

5/5 - (1 امتیاز)
مطالب مرتبط