X

نکاتی مهم در انتخاب کاشی منزل در طراحی داخلی

نکاتی مهم در انتخاب کاشی منزل در طراحی داخلی

قبل از انتخاب کاشی منزل خود ابتدا مجله های دکوراسیون داخلی را نگاهی بیاندازید و ببینید چه مدل هایی باب میل شما هستند و سعی کنید کاشی را انتخاب کنید که خلاف سبک و مدل خانه شما نباشد. دراین مقاله نکاتی مهم در انتخاب کاشی منزل در طراحی داخلی توسط تیم ایوان سبز بیان شده است.

اندازه کاشی

کاشی اتاق ها می تواند کمی بزرگتر باشد و این اندازه از کاشی ها، روح و احساس بزرگی به فضا القا می کنند. حواستان باشد که کاشی های کف و دیوار را اشتباهی و جابجا بکار نگیرید. کاشی های کف ضخیم تر هستند و تراکم بیشتری دارند و نسبت به کاشی های دیواری سخت تر تمییز می شوند. در اتاق های کوچک، استفاده از کاشی های روشن بیشتر توصیه می شود زیرا فضا را بزرگتر نشان می دهند اما در مساحت های بزرگتر شما قدرت انتخاب بیشتری در انتخاب رنگ و اندازه کاشی دارید. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله طراحی داخلی سرویس بهداشتی و حمام کوچک را از دست ندهید.

در انتخاب رنگ کاشی ها دقت کنید!

در طراحی داخلی، حسی را که یک محیط می خواهد به شما القا کند را در نظر بگیرید.
باید بدانید آیا دنبال ایجاد فضایی آرام هستید یا فضایی گرم و هیجان انگیز؟
اگر خواهان فضایی راحت و آرام هستید باید رنگ هایی را انتخاب کنید که با هم تناسب داشته باشند اما زمانی که به دنبال یک فضای چشم گیر، هیجان انگیز و فریبنده هستید، استفاده از رنگ های متضاد شما را به هدف دلخواهتان می رساند. مقاله اصول کلی نورپردازی در دکوراسیون داخلی را از دست ندهید.

دوغاب

به هیچ عنوان اهمیت رنگ و جنس دوغاب مورد استفاده را دست کم نگیرید. تضاد رنگی بین دوغاب و کاشی باعث تاکید بر روی خطوط و طراحی شما می شود. در صورتی که در طراحی داخلی، انتخاب دوغاب هماهنگ با رنگ کاشی ها باشد این سبک یک طراحی ملایم است.

الگو و رگه های کاشی ها

اگر شما خواهان کاشی های خام به همراه طرح های طبیعی بر روی آن هستید یا اینکه کاشی هایی با سطح پولیش شده و صاف را ترجیح می دهید، باید توجه داشته باشید که این موضوع کاملا با سلیقه شما در ارتباط هست اما در تمیز کردن کاشی های خام کمی کار شما سخت تر است. دقت داشته باشید که کاشی های براق بسیار مناسب برای فضاهای کم نور هستند زیرا با انعکاس نور، فضا را روشن تر و بزرگتر نشان می دهند. مقاله رنگ شناسی را بخوانید.

حواستان را جمع کنید تا سبکی که برای کاشی کردن فضاهای مختلف خانه‌تان انتخاب کردید، با بقیه فضاهای منزل در یک سبک باشد تا خانه شما از یک هارمونی خاص پیروی کند.

در آخر به این نکته دقت کنید که اگر قصد بازسازی سرویس های منزل را دارید، استفاده از دوغاب برای چسباندن کاشی ها بسیار اقتصادی تر از مصرف چسب کاشی می باشد. فقط تنها ایراد استفاده از دوغاب در بازسازی، وقت گیر بودن و ایجاد صدای زیاد برای کندن کاشی های زیرین است.

 

مطالب مرتبط

امتیاز دهید
دسته بندی: مقالات
مطالب مرتبط
SMS