X

نکاتی درباره طراحی کابینت آشپزخانه

طراحی کابینت آشپزخانه

برای شروع گفتن نکاتی درباره طراحی کابینت آشپزخانه باید گفت امروزه در تمامی منازل کابینت وجود دارد.کابینت هایی با طرح ها و رنگ های مختلف که هر سلیقه ای را شامل می شود.

با توجه به متراژ آشپزخانه،برای آن کابینت طراحی می شود.در انتخاب و طراحی کابینت باید یک سری نکات در نظر گرفته شود تا به زیبایی کابینت و منزل شما بیافزاید.در این مقاله به برخی از این نکات اشاره خواهیم کرد:

۱- رنگ کابینت آشپزخانه

در انتخاب رنگ کابینت آشپرخانه باید دقت زیادی به خزج داد.به عنوان مثال رنگ کابینت باید با رنگ کفپوش و سایر وسائل منزل وجود داشته باشد.با این کار می توان به زیبایی منزل اضافه کرد.

۲- نورپردازی بر روی کابینت

سعی کنید در آشپزخانه از نورپردازی مناسب استفاده کنید.به عنوان مثال میتوانید از هالوژن استفاده کنید و این نور ها بر روی سطح کابینت ها نیز تابیده شوند.

 

۳-هر چیز را سر جای خودش بگذازید

در برخی منازل دیده می شود که وسایلی مانند جای ادویه و یا روغن و حتی قابلمه و … را روی کابینت قرار می دهند.این امر از زیبایی کابینت شما می کاهد و بهتر است انجام نشود.

سیستم نصب کابینت آشپزخانه

کابینت ها را معمولا بر روی دیوار های آشپرخانه نصب میکنند.بسته به متراژ آشپزخانه،کابینت را بر روی یک دیوار و یا دو دیوار نصب می کنند.

در آشپزخانه هایی با متراژ پایین،نصب کابینت بر روی یک دیوار راه حل مناسبی است و در آشپزخانه هایی با متراژ بالاتر،استفاده از کابینت بر روی دو دیوار توصیه می شود. خصوصیات یک آشپزخانه مدرن و معاصر را بخوانید.

جنس مواد بکار رفته در ساخت کابینت:

در ساخت کابینت از پانل های لایه ای،نئوپان و MDF استفاده می شود.برای لایه های رویی کابینت که اغلب در معرض رطوبت و ساییدگی قرار دارند ا ز نئوپان و MDF با ضخامت ۳۶ الی ۴۰ میلی متر و روکش های مقاوم استفاده می شود

حال به یک سری نکات فنی برای نگهداری بهتر کابینت می پردازیم:

۱-سعی کنید درب های کابینت را بیش از حد باز نکنید و یا هنگام بستن درب آنها را نکوبید

۲-لولا های درب کابینت را متناسب با وزن و اندازه کابینت انتخاب کنید

۳-از پایه های فلزی که دارای مقاومت بیشتری هستند برای پایه های کابینت های آشپزخانه استفاده کنید

امتیاز دهید
مطالب مرتبط