X

معرفی و بررسی سبک مشهور Glam در طراحی داخلی منزل

سبک مشهور خیلی از ما بلافاصله بعد از خرید خانه یا د زمان بازسازی، ذوق و شوق بسیای برای طراحی داخلی آپارتمان خود داریم. در شروع این کار هیجان انگیز افراد به دو گروه تقسیم می شوند. دسته اول که تعداد زیادی از افراد را شامل میشود،کسانی هستند که تنها بر سلیقه و سرمایه خود اکتفا می کنند و به دل بازار های لوازم خانگی و خرید کاشی و رنگ و… میزنند اما گروه دوم افرادی هستند که سنجیده تر و البته علمی تر مسیر را دنبال میکنند. در این مقاله سعی داریم شما رو با سبک Glam در طراحی داخلی آشنا کنیم.

این افراد ابتدا راجع به سبک ای طراحی داخلی مطلعه میکنند و سعی میکنند انرژی، زمان و بودجه خود را صرف طراحی یک سبک با معنا و دارای شخصیت کنند. وقتی که وارد خانه گروه اول میشویم، ممکن است با یک طراحی داخلی خانه زیبا برخود کنیم اما به ندرت در مورد معنا و شخصیت فضای خانه میتوانیم به نتیجه مشخصی برسیم و از طرف دیگر وفتی وارد خانه ای میشویم که اصول سبک شناسی در آن بکار رفته است، تحت تاثیر زیبایی، تناسب، سادگی و شخصیت این خانه قرار میگیریم.

 

 

سبک Glam در طراحی داخلی

این سبک از طرای داخلی مختص افرادی است که عاشق وسایل، اکسسوری و دکوراسیون پر زرق و برق هستند. در این سبک از طراحی داخلی، رنگ های طلایی و نقره ای بیش از هرچیز خودنمایی میکنند. آینه یکی از اجزای جداناپذیر در این سبک میباشد. طراحی Glam به راحتی در تمام فضای خانه قابل اجرا میباشد و برای پیدا کردن وسایل مورد نیاز در بازار با مشکل چندانی مواجه نخواهید شد. مطلب دکوراسیون داخلی اتاق خواب مستر شیک و ترکیب سبک ها با هم (قسمت اول) رابخوانید.

 

همینطور که مشاهده میکنید، وجود لوازم طلایی رنگ و کاربرد آینه و رنگ نقره ای به راحتی درطراحی داخلی منزل قابل رویت میباشند.

 

رنگ ها و ترکیبات قالب در سبک Glam

در طراحی و معماری داخلی این سبک، بیشتر رنگ ها به صورت متایک روشن استفاده میشوند و استفاده از لوستر های کریستالی، پارچه های مخمل و پوست های طبیعی از مشخصات بارز در طراحی داخلی به سبک Glam میباشند. بهره گیری از رنگ های خنثی مانند سفید، کرم، خاکستری، طلایی، نقره ای، جواهری و گاها بنفش شما را به این سبک نزدیک تر میکند. در دکوراسیون اتاق زیر میتوانید ترکیبات ذکر شده را کاملا رویت کنید. مقاله چند طراحی ساده برای مدرن جلوه دادن خانه را مطالعه کنید.

 

از دیگر مشخصات بارز سبک Glam

اگر قصد طراحی این دکوراسیون داخلی را دارید از به کار گیری گیاهان گل دار با رنگ های بنفش، صورتی، طلایی و سفید غافل نشوید همچنین دقت داشته باشید که هیچ چیز به اندازه میز و کنسول و اکسسوری آینه ای استایل glam رو معرفی نمیکند. توجه داشته باشید که اجزای ریز دکوری و داشتن مبلمانی با پایه های فلزی و نقره ای به شما برای نزدیکی به این سبک بسیار کمک میکنند.

 

 

سبک Glam در سرویس ها

همینطور که مشاهده میکنید، استفاده از نور زرد رنگ، آینه، کاشی براق و شیرهای نقره ای کاملا توانسته اند به این فضا ماهیت سبک Glam را ببخشند. علاوه بر این، استفاده از چوب طلایی رنگ انتخاب هوشمندانه ای بوده است. نکته ای که همیشه درطراحی دکوراسیون خانه و مخصوصا سرویس ها باید به آن دقت کنید، نور است. مطمئنا عدم وجود نور کافی سایه هایی وحشتناک از رنگ زرد و طلایی خلق میکند. در نتیجه نور مناسب یکی از پایه ای ترین اصول طراحی داخلی میباشد. مقاله طراحی داخلی سرویس بهداشتی و حمام کوچک را از دست ندهید.

امتیاز دهید
مطالب مرتبط
SMS