X

۵ رنگ فوق العاده در طراحی داخلی اتاق خواب

5 رنگ فوق العاده در طراحی داخلی اتاق خواب

در این مقاله شما را با ۵ رنگ فوق العاده در طراحی داخلی اتاق خواب خواب آشنا می کنیم که اتاق خواب شما را با توجه به ویژگی های منحصر به فرد خود شخصیت می بخشند. همچنین در این مقاله ایده هایی برای طراحی اتاق، چگونگی استفاده از رنگ‌ها و ترکیب آنها را به شما خواهیم گفت. برای کسب اطلاعات بیشتر، به مقاله رنگ در دکوراسیون داخلی هم میتوانید مراجعه کنید.

رنگ آبی در طراحی داخلی اتاق خواب

اولین رنگی که به شما معرفی می کنیم، آبی است. این رنگ باعث ریلکس شدن جسم و مغز می شود و آرامش را به ما القا می کند. این رنگ متابولسیم بدن را کاهش می دهد و کمک می کند راحت تر در اتاقتان بخوابید. راه‌های مختلفی هست که می توانید رنگ ها را با آبی هماهنگ کنید. شما میتوانید فقط به یک ترکیب رنگ آبی بسنده کنید یا اینکه چند رنگ آبی را با هم بکار گیرید. رنگ آبی با سفید، خاکستری و بژ ترکیبات زیبایی خلق می کند. رنگ آبی به شدت با رنگ و بافت چوب ترکیب پذیر است و باعث تضاد و گرمی در محیط می شود. اگر می خواهید وسایل فلزی در طراحی داخلی خود بکار برید، رنگ طلایی بسیار کمک کننده است. مقاله تاثیر رنگ بر روی دکوراسیون هال و پذیرایی را از دست ندهید.

تاثیر رنگ سبز در طراحی داخلی اتاق خواب

رنگ سبز یک رنگ طبیعی و طبیعت گرایانه در طراحی داخلی اتاق خواب محسوب می شود. در کل چشم انسان به رنگ سبز عادت دارد و دوست دارد این رنگ آرامش بخش و خوشایند را همه جا ببیند. این رنگ هم مانند آبی، راحتی فکری و جسمی را به ارمغان می آورد. سبز‌های روشن مناسب اتاق‌های کوچک هستند و حس تازگی و بزرگی را به فضا می بخشند. رنگ سبز به راحتی با رنگ های دیگر هماهنگ می شود. بهترین ترکیبات آن با رنگ های بژ، قهوه ای روشن، خاکستری تیره و روشن و رنگ های چوب طبیعی هستند. اگر خواهان استفاده از وسایل فلزی در اتاق خود هستید، از رنگ طلایی غافل نشوید. اگر به دنبال درست کردن تضاد هستید، رنگ صورتی به خوبی با سبز از عهده این کار بر‌می‌آید.

رنگ صورتی در طراحی داخلی اتاق خواب

رنگ صورتی بسیار الهام بخش است و طبق گفته دانشمندان باعث راحتی اعصاب می گردد. این رنگ به راحتی بر روی تمام اجزای اتاق می نشنید اما اینکه این رنگ را با چه رنگ‌هایی ترکیب کنیم، مهم‌ترین مسئله است. ترکیب این رنگ با سفید، آبی، خاکستری، بژ و رنگ‌ خاکی بسیار چشم نواز می شود. در روانشناسی رنگ صورتی نشانه ی امید است و القا کننده این حس که همه چیز رو به بهبودی و خوب شدن است.

تاثیر رنگ سفید در طراحی داخلی اتاق خواب

عالی برای اتاق خواب شما! رنگ تازه و روشن و بی نظیر برای اتاق خواب های کوچک که کم نور هستند. راز دکوراسیون رنگ سفید در همراه بودن آن با رنگ مشکی است. استفاده از مبلمان و وسایل مشکی بسیار کمک کننده است. می‌توانید برای کف اتاق خود از کف پوش چوبی استفاده کنید. در کل بهره‌گیری از وسایل با جنس خام مانند چوب و حصیر در این سبک از طراحی داخلی کمک کننده است. این ترکیب سبک اسکاندیناوی را برای شما تداعی میکند. در درجه بعدی، رنگ‌های آبی و صورتی به خوبی در اتاق خواب سفید خود را نشان می دهند. مقاله طراحی داخلی به سبک industrial را بخوانید.

رنگ خاکستری تیره در طراحی داخلی اتاق

رنگ بسیار شیک برای اتاق خواب‌های بزرگ با نور کافی. خاکستری تیره رنگ خوبی برای طراحی داخلی اتاق خواب کوچک و کم نور نیست. اگر از دید طراحی معاصر به رنگ خاکستری نگاه کنیم، میتوانیم انواع خاکستری روشن و تیره در کنار رنگ اصلی استفاده کنیم‌. برای اینکه فضا را گرمتر جلوه دهیم، اضافه کردن وسایل چوبی با رنگ طبیعی خود و کمی گیاه این کار را به بهترین شکل انجام میدهد. درضمن استفاده ازفلزات طلایی رنگ به دکور شما حس لوکس بودن را در کنار این رنگ القا می کند. مقاله چند اشتباه رایج در طراحی دکوراسیون داخلی را از دست ندهید.

امتیاز دهید
مطالب مرتبط