X

استفاده از شلف ها یا قفسه باز در آشپزخانه ها

برخی آشپزخانه ها طوری طراحی میشوند که در همان نگاه اول متفاوت بودن خود را نسبت به سایر مدل ها به بیینده نشان می دهند. مدل آشپزخانه اُپن به خودی خود نمیتواند آن تاثیر را داشته باشد، در حقیقت بعضی ریزه کاری ها و جزئیات هستند که آن چهره خاص و متفاوت را به آشپزخانه میدهند. یکی از این ویژگی ها استفاده از قفسه های باز در آشپزخانه و چیدمان مرتب قفسه هاست که خیلی عالی در آشپزخانه های مدرن جواب میدهد، اما استفاده کردن از آن جسارت زیادی می خواهد.

قفسه های باز و تاثیر آن ها بر دکوراسیون کابینت آشپزخانه

قفسه های باز در آشپزخانه باید خیلی دقیق و با نقشه درست طراحی شوند، تنها در این صورت است که ظاهری الهام بخش و شیک در آشپزخانه بوجود می آورند. مسئله مهم نوع تزئین و چیدمان روی قفسه هاست که تاثیر زیادی بروی نمای ظاهری می گذارد، می توان با چیدن ادویه جات و ظروف رنگارنگ روی قفسه ها، ذوق هنری خود را به کابینت آشپزخانه اضافه کنید. البته موضوع فقط چینش روی قفسه ها نیست، خود قفسه ها نیز باید طرحی جالب و چشم گیر داشته باشند. قفسه های جئومتریک یا هندسی برای طراحی داخلی این مدل آشپزخانه گزینه خوبی محسوب میشوند.

جسارت استفاده از رنگ ها و تاثیر آن بر کابینت آشپزخانه

برای داشتن آشپزخانه ای فوق العاده باید جسورانه و البته فکر شده عمل کنید تا توجه هر بیننده ای به آن جلب شود. اگر آشپزخانه تان خیلی سفید و بی رنگ است، میتوانید نواری رنگی را از وسط آشپزخانه بگذرانید. روی یکی از دیوارهای آشپزخانه قفسه ای باز نصب کنید و درون آن را با خلاقیت تمام توسط اشیاء و وسایل رنگارنگ تزیین کنید. توجه کنید که در قسمت نوار رنگی از ظروف سفید یا شیشه ای بی رنگ استفاده شود.

طراحی کابینت در آشپزخانه های کوچک

در طراحی داخلی آشپزخانه های کوچک، موضوع اصلی بزرگ نشان دادن فضاست. قفسه های اُپن فضاها را بزرگ تر میکنند البته مشروط به آنکه فضای خالی مناسب در آنها وجود داشته باشد و تبدیل به انباری لوازم آشپزخانه نشوند. نیازی نیست حتما از ظروف پر زرق و برق یا دکور های پر نقش و نگار استفاده شود. راز شیکی در سادگی است. طبقه های ام دی اف به رنگ سفید یا قهوه ای با طرح چوب، در دسته های چند تایی می تواند ایده خوبی برای قفسه باز باشند. دیوار زمینه خاکستری خیلی کم رنگ (رنگ خنثی) برای ادامه کار مناسب است.

استفاده از قفسه های باز در آشپزخانه های تاریک تر

قفسه های باز تنها مخصوص آشپزخانه روشن نیستند، آنهایی که کار طراحی داخلی آشپزخانه را انجام داده اند میدانند که قفسه باز چقدر کار طراحی را راحت خواهد کرد. برای آشپزخانه های تاریک استفاده از کابینت هایگلاس و نورپردازی مخفی، حضور یک دیوار روشن با قفسه های باز، تضاد بسیار جالبی در دکوراسیون ایجاد می کند و همین موضوع باعث شیک تر شدن آشپزخانه میشود.

 

قفسه ها و کابینت های نیم باز

خیلی از خانه دارها هستند که دوست ندارند تمام وسایل آشپزخانه شان در معرض دید باشد، از طرفی به استفاده از قفسه های باز نیز علاقه دارند. برای چنین افرادی بهترین راه طراحی یک آشپزخانه با قفسه های نیمه باز است. در قفسه های نیم باز تعدادی از قفسه ها درب دار بوده و برای پنهان کردن اقلامی که خیلی مناسب دکور نیستند کاربرد خواهند داشت و از طرفی وسایل دکوری یا ظروف لوکس و رنگارنگ نیز در قفسه ها باز و بدون درب قرار می گیرند.

 

 

امتیاز دهید
دسته بندی: آشپزخانه
مطالب مرتبط