X

کدام رنگ ام دی اف برای کابینت آشپزخانه مناسبتر است؟

آشپزخانه به عنوان قلب خانه اهمیت زیادی در طراحی داخلی دارد. انتخاب متریال مناسب فضای آشپزخانه قبل از هر قدم دیگری صورت میگیرد و نکته دیگری که در دکوراسیون آشپزخانه به ذهن می رسد، انتخاب رنگ است. یکی از معمول ترین و محبوب ترین متریال در کابینت آشپزخانه، ام دی اف است که گزینه های بسیاری را برای خرید جلو روی شما میگذارد.

در ابتدا بد نیست مختصری درباره ام دی اف بدانید: MDF  مخفف تخته فیبر با چگالی متوسط و از فرآورده های چوبی است. تخته فیبر در ام دی اف به روش خشک تولید می شود و پس از آن روکش میشود. روکش هایی زیبا که به دوام آن در آشپزخانه کمک میکند. روکش ملامینه که از کاغذ نقش دار آغشته به چسب تهیه شده، متداول ترین نوع روکش است.

 

نکات مهم برای انتخاب رنگ کابینت ام دی اف آشپزخانه

ابعاد آشپزخانه میتواند در انتخاب رنگ ام دی اف آشپزخانه کمک کننده باشد. در آشپزخانه کوچک بهتر است از رنگ روشن استفاده کنید. با توجه به میزان روشنایی موجود و نورپردازی آشپزخانه می توانید برای رنگ کابینت ام دی اف تصمیم بگیرید. برای استفاده از رنگ تیره در کابینت آشپزخانه لازم است فضایی پر نور داشته باشید. مدت زمانی که برای تمیزی و پاکیزگی کابینت آشپزخانه گذاشته میشود هم میتواند در انتخاب رنگ ام دی اف تاثیرگذار باشد.

کابینت آشپزخانه با رنگ خاکستری روشن

رنگ خاکستری سفید از رنگ های روشن و پر طرفدار در کابینت ام دی اف است. این رنگ به دلیل ماهیت خنثی به سادگی میتواند با رنگ های دیگر هماهنگ شده و در رنگ دکوراسیون آشپزخانه فضای ایده آلی را بوجود بیاورد. در آشپزخانه کوچک و کم نور رنگ خاکستری روشن پیشنهاد میشود.

 

کابینت آشپزخانه با رنگ فندقی

رنگ فندقی در کابینت آشپزخانه گرمی و صمیمیت فضا را بیشتر میکند. ایجاد فضای دنج با رنگ فندقی میتواند زیبایی دکوراسیون آشپزخانه را دوچندان کند. این نکته را در نظر داشته باشید که در آشپزخانه پر نور بازده بهتری از رنگ فندقی در فضای آشپزخانه ایجاد میشود. رویه سنگ کورین به رنگ سفید در ترکیب رنگی با رنگ فندقی به کلاسیک شدن آشپزخانه کمک میکند.

 

کابینت آشپزخانه با ترکیب کرم و قهوه ای

همانطور که میدانید طیف رنگ قهوه ای برای آشپزخانه دارای محدوده وسیعی است. گاهی انتخاب رنگ مورد نظر و ایده آل برای فضا مشکل بوده و حتی میتواند تردید ایجاد کند. پیشنهاد میشود در این مواقع از ترکیب رنگ های قهوه ای برای کابینت ام دی اف آشپزخانه استفاده کنید. رویه هایی از سنگ های کرم یا قهوه ای روشن با بدنه کابینت ام دی اف قهوه ای تیره به حس زیبایی و شیک بودن دکوراسیون آشپزخانه می افزاید.

کابینت آشپزخانه با رنگ قهوه ای سوخته

رنگ قهوه ای تیره یا قهوه ای سوخته بهتر است در آشپزخانه بزرگ و پر نور استفاده شود. به علت تیره بودن این رنگ، فضای آشپزخانه کوچک شده و فضای مورد استفاده کوچکتر به نظر میرسد. در این حالت لوازم و تجهیزات آشپزخانه را به رنگ نقره ای و از جنس استیل تهیه کنید تا آشپزخانه مدرن شما تکمیل شود. نصب دیوارپوش هایی به رنگ کرم و روشن تر تعادلی از رنگ ها را بوجود می آورد.

امتیاز دهید
مطالب مرتبط
SMS