X

بهره بری از کابینت های کنج در آشپزخانه

در طراحی داخلی، استفاده بهینه از کابینت های کنج در آشپزخانه همیشه یکی از چالش های این حرفه بوده است. در کابینت های معمول همیشه دیدن تمام فضای داخل این کابینت ها کار سختی بوده و استفاده از آن کار آنچنان راحتی نیست. این اتفاق هم برای کابینت های زمینی و هم برای کابینت های هوایی اتفاق می افتد. در این مقاله سعی شده چند ایده کاربردی جهت استفاده بهینه و راحت تر از این فضا را به شما معرفی کنیم تا بتوانید در طراحی کابینت آشپزخانه خود نوآوری کنید.

طراحی کابینت کنج با کشوی زاویه دار

یکی از ایده های کاربردی درست کردن یک کشو این است که در نمای کابینت، گویی از 2 کشو استفاده شده است. شما با کشیدن دستگیره چپی یا راستی میتوانید کل کشو را به بیرون بکشید و در این حالت هیچ فرقی نمیکند که از کدام استفاده کنید. این کشوها با زاویه 90 درجه به هم وصل شده اند و گویی 2 کشوی مجزا هستند. این حالت به شما این امکان را میدهد که از فضای خود به راحتی استفاده کنید. مقاله نکات ریز اما با تاثیرگذاری بالا در آشپزخانه را از دست ندهید.

طراحی کابینت کنج آشپزخانه به صورت زاویه دار

از دیگر روش های بهینه استفاده از کنج ها، طراحی و اجرای کابینت به صورت زاویه دار در این مکان ها میباشد. این کار علاوه بر این که هارمونی زیبایی در فضای آشپزخانه ایجاد میکند، امکان استفاده بهینه از فضا را به ما میدهد. برای ایجاد زیبایی بیشتر میتوانید این زاویه ها را تا بالا ادامه دهید و کابینت های هوایی را اینگونه نصب کنید. فضای بین کابینتی را میتوانید محلی اختصاصی برای فر یا لوازم دکوری اختصاص دهید.

استفاده از اتصالات مخصوص در کابینت کنج آشپزخانه

ایجاد فضای چرخشی در این کنج ها میتواند کمک کننده باشد. این فضا طوری طراحی میگردد که با باز شدن درب، فضای پشت درب به همراه آن به بیرون می آید و فضایی که در نقطه کور قرار دارد در دسترس قرار میگیرد. اگر شما خواهان استفاده از این روش هستید باید هزینه بالای مربوط به لولاها و اتصالات این سبک از کابینت را متحمل شوید. جهت مطالعه بیشتر مقاله شیرهای دیواری پت فیلر و مقاله چطور یک آشپزخانه مدرن و با کیفیت داشته باشیم را بخوانید.

کابینت یک تکه زاویه دار در آشپزخانه

شما میتوانید یک کابینت سرتاسری از پایین تا بالا به صورت زاویه ای طراحی کنید.امکان استفاده آسان و بهبره بری از فضای زیاد ایجاد شده، مطمئنا این قسمت از کابینت آشپزخانه را برای شما به محبوب ترین باکس تبدیل میکند. حتی میتونید درب ها را تا دو سوم ارتفاع بالا بیاورید و مابقی آن را به صورت دکور در نظر بگیرید.

بهره گیری از اجاق گاز

کابینت کنج تنها گزینه انتخابی برای بهره وری از گوشه های آشپزخانه نمی باشد. در این مکان میتوانیم از اجاق گاز نیز استفاده کنیم و بالای آن را برای یک هود دکور دهیم. با این کار هم زیبایی را به آشپزخانه آورده ایم و هم از حداقل فضا بیشترین استفاده را کرده ایم. در بالای این فضا میتوانیم وسایل دکوری خود را به نمایش بگذاریم. این روش در طراحی و اجرای کابینت ممبران بسیار کارآمد است. مقاله کاربردی نور پردازی در طراحی داخلی آشپزخانه را حتما بخوانید.

امتیاز دهید
مطالب مرتبط