X

چند نکته در نگهداری کابینت ام دی اف

چند نکته در نگهداری کابینت ام دی اف

در این مقاله روش نگهداری از کابینت ام دی اف برای ماندگاری طولانی و سالم ماندن و نظافت کابینت ام دی اف بهتر است نکات زیر را تا جایی که میتوانید مد نظر قرار دهید:

1- برای تمیزکردن کابینت و دیگر قطعات ساخته شده از ام دی اف از بکار بردن اسکاچ و شوینده های اسیدی جدا خودداری نمایید؛ زیرا استفاده از این مواد به کابینت و یراق آلات آن آسیب میرساند.

بهترین طریق استفاده از یک اسفنج مرطوب یا یک دستمال نم دار آغشته به مواد شوینده (غیر اسیدی) میباشد، و در ادامه حتما با دستمال مرطوب چندبار روی آن را تمیز کنید و در انتها سطح کار را خشک نمائید.

2- هرگز دستمال های خیس آشپزخانه را برای خشک شدن از درب ها یا دستگیره کابینت آویزان نکنید، زیرا تماس طولانی رطوبت با کابینت، باعث آسیب جدی به آن میشود.

3- برای پاک نمودن درب هایی که قاب پروفیل MDF یا آلومینیومی دارند، مراقب باشید مواد شوینده و آب به داخل درزها نفوذ نکنند، زیرا نفوذ آب به مرور باعث کپک زدگی و ایجاد باکتری میشود که در نهایت باعث خرابی درب ها خواهد شد.

4- هرگز درب های کابینت های دیواری را باز نگذارید زیرا بخار و گرمای حاصل از پخت و پز باعث آسیب دیدن آن ها میشود.

5- درب را بیش از زاویه معمول باز ننمایید، زیرا رگلاژ درب ها بهم خورده و باعث سائیدگی بین درب ها و بدنه خواهد شد.

6- برای پاک کردن لک، اثرات دست، جوهر و ماژیک هرگز از موادی چون وایتکس، آستون یا الکل صنعتی مستقیما استفاده ننمایید، زیرا این مواد میتواند به سطح رو کش دار MDF آسیب برساند.

برای استفاده از این مواد بهتر است آن ها را با آب رقیق کرده و مورد استفاده قرار دهید.

7- شیشه های حاوی سرکه، روغن، مربا و ترشیجات را قبل از اینکه داخل کابینت بگذارید مطمئن شوید که زیر آن تمیزها تمیز است، زیرا در بلند مدت باعث ایجاد لک و تغییر رنگ کابینت شما خواهند شد.

8- صفحات کابینت از جنس HPL یا کُرین (سنگ مصنوعی) آنتی باکتریال میباشند که مقاومت خوبی در برابر ضربات و گرما دارند.

اما در بعضی از مواقع بنا به درخواست مشتری به خاطر ارزانتر شدن قیمت کابینت از همان جنس درب کابینت که لبه آن به مقدار 8 میلیمتر دوبل شده و pvc میشود استفاده میگردد، که مقاومت آن مانند صفحات شرکتی (به اصطلاح کابینت کارها) نمیباشد.

بنابراین هم در مورد صفحه شرکتی و کرین و هم در مورد صفحه دوبل شده باید به نکات زیر توجه نمایید:

از بریدن نان و دیگر مواد غذایی بر روی صفحه کابینت جداً خودداری نمائید.

از تراشیدن لک و غذاهای ریخته شده خشک بر روی صفحه و شستشوی آن با مواد شوینده اسیدی جدا خودداری نمائید.

از تجمع آب دور سینک و گوشه های صفحه کابینت به مدت طولانی جلوگیری کرده و با دستمال خشک نمائید، زیرا در طولانی مدت باعث از بین رفتن آب بندی و ایجاد پوسیدگی در کابینت شما خواهد شد.

ظروف داغ را مستقیما روی صفحه کابینت قرار ندهید و از زیر قابلمه ای که در همه منازل متداول است استفاده نمایید.

از گذاشتن اجسام سنگین بر روی قسمتی از صفحه که زیر آن خالی است (لباسشوئی) جدا خودداری نمایید.

امتیاز دهید
دسته بندی: کابینت آشپزخانه

نمایش نظرات (1)

مطالب مرتبط