X

چند نکته اساسی در طراحی کابینت ها

در گذشته و هنگام بازسازی آپارتمان بیشتر افراد به دنبال هماهنگ کردن کابینت ها با توجه به شکل اتاق بودند. اما امروزه مردم و طراحان داخلی راه های جدیدتری برای ایجاد هماهنگی پیدا کرده اند. آن هم ترکیب کردن و تنظیم با دقت رنگها و سبک های موجود است. به این روش می توان به ترکیبی گیرا و زیبا رسید.

کابینت آشپزخانه مهم ترین المان آشپزخانه است و از نظر بصری و کارکرد نیز نقش بسزایی بر عهده دارد. باید به جزییات طراحی کابینت توجه کرد تا دکوراسیونی منحصر به فرد ایجاد شود. توجه به جزئیات آشپزخانه، دکوراسیون داخلی منزلتان را بهبود میدهد؛ حتی اگربخواهید پوسته ی کابینت ها را عوض کنید و یا کابینت های دیواری و زمینی را با هم هماهنگ کنید ، نکاتی وجود دارد که قبل از هر کاری باید به آن ها توجه کنید:

اگر می خواهید در کابینت از رنگ های چشم گیری استفاده کنید، آن ها را در یک قسمت به کار ببرید و برای بخش های دیگر آشپزخانه از رنگ های ملایم تر و خنثی استفاده کنید. مثلا رنگ جزیره را طوری انتخاب کنید که با رنگ کابینت های دیواری و زمینی متفاوت باشد (ایجاد کنتراست بین کانتر و پوسته کابینت موجب حرکت چشم ها به سوی کابینت و آشپزخانه می شود) :

 

 

ترکیبی را انتخاب کنید که با بقیه ی اجزای آشپزخانه هم نوا باشد و از نظر معماری هم به سبک خانه تان بیاید. رنگ های چوبی و تیره بیشتر مناسب خانه های سنتی تراند و رنگ های روشن و خنثی مناسب آشپزخانه های مدرن هستند.

سادگی، زیبایی آفرین است. کارهای طراحانی که ساده طراحی می کنند را بررسی کنید و یا به مغازه ی کابینت فروشی که به آن دسترسی دارید سری بزنید تا انتخاب دقیق تری انجام دهید و به یک طراحی خلاقانه نزدیکتر شوید.

  

هیچ یک از جزییات از قلم نیفتد. همانطور که جواهرات و دیگر وسایل شخصیتان می توانند شخصیت شما را بسازند، در طراحی داخلی، اکسسوری و یراق آلات هم، کابینت را منحصر به فرد می کنند و باعث می شوند در “یک مجموعه” دیده و شناخته شوند، نه به صورت اجزای جدا از هم! برای اینکه آشپزخانه تان نمایی مدرن به خود بگیرد، از کابینت هایی استفاده کنید که دسته هایی نیمه پنهان دارند. دستگیره های یک پارچه که به زیبایی بر کابینت سوار شده اند.

 

امتیاز دهید
دسته بندی: آشپزخانه
مطالب مرتبط