X

چند ایده طراحی در آشپزخانه های کوچک ( بخش اول)

1-تمرکز روی عملکرد

طبیعتا یک آشپزخانه کوچک نمیتواند خود را با تمام وظایف از قبیل کارهای روزمره، ذخیره سازی، آماده سازی غذا و شستشو تطبیق دهد؛ مگر اینکه به هیچ عنوان در آن غذا نپزید! که البته غیرقابل اغماض ترین وظیفه هرآشپزخانه ای باید تهیه غذا باشد. بنابراین بر این امر تمرکز کنید که فضا و تجهیزات کافی برای این موضوع در اختیار دارید یا خیر. با استفاده از یک طراحی خلاقانه و وسیله های کوچک شده و ابداعی شامل یخچال و فریزر کشویی، مایکروفرکوچک، اجاق دو شعله، و سینک تک لگنه شاید بتوانید فضای بیشتری ذخیره کنید. با اسستفاده از یک کانتر کشویی میتوانید در مواقع لزوم فضای بیشتری در اختیار داشته باشید.

 

 

2- کابینت بدون درب

آشپزخانه های کوچک با توجه به ارتفاع زیاد کابینت های دیواری میتوانند باعث ایجاد “حس ترس از فضای بسته” شوند. بسیاری از آشپزها نمیتوانند در همچین فضایی بدرستی کارکنند و راندمان خوبی داشته باشند. برای جلوگیری از ایجاد یک همچین حسی و بزگتر جلوه دادن فضا میتوان کابینت های بالایی را بدون درب طراحی کرد.

3-ترکیب مصالح

چون یک آشپزخانه کوچک معمولا از نظر جزئیات معماری چندان جذاب نیست، میتوانید با ترکیب متفاوتی از طراحی کابینت و نور و کفپوش و کانتر و رنگ دیواره ها به این مهم دست پیدا کنید. البته برای اطمینان از یکپارچه بنظر رسیدن میتوانید قبل از پیاده سازی طرحتان، چند نمونه و ترکیب دلخواهتان را بصورت آزمایشی بروی یک دیوار پیاده کنید.

 

4- استفاده از شیشه

در بازسازی آپارتمان و دکوراسیون داخلی یکی از آسانترین راه ها برای بزرگ نشان دادن آشپزخانه های کوچک استفاده از شیشه و مصالح براق است. از این جور مصالح میتوانید در کانتر و کاشی بین کابینتی و درب های کابینت آشپزخانه و دستگاه های داخل آشپزخانه استفاده کنید. و همینطور با تاباندن نور به متریال میتوانید ضریب براقیت آنها را افزایش دهید.

 

 

 

امتیاز دهید
دسته بندی: آشپزخانه
مطالب مرتبط