X

چند ایده طراحی در آشپزخانه های کوچک ( بخش دوم)

5-توسعه دید با استفاده از نور

در بازسازی آپارتمان و دکوراسیون داخلی، یک آشپزخانه کوچک ویلایی نیازمند ترکیب مناسبی از نور است. به منظور جلوگیری از یکنواختی نور و یا غیرمصنوعی جلوه دادن آن نیازمند یک طراحی خلاقانه هستیم. در این راستا میتوانید از لامپ های آویز در محل غذا خوردن، استفاده از نور مخفی زیر کابینت های هوایی و نورهای نقطه ای و متمرکز در بالای کابینت استفاده کنید؛ همچنین میتوانید با گذاشتن یک نور مخفی ملایم به قسمت پایین کابینت های زمینی فضای جالبی ایجاد کنید.

 

6- توجه بسیار به کف آشپزخانه

حرکت چشم به کدام سمت میرود وقتی شخصی داخل یک فضا راه میرود؟ اغلب اوقات بسمت پایین ودرست روی کفسازی خواهد رفت. این امر نشان میدهد که چرا کفسازی در یک آشپزخانه کوچک مهم است. طرح های مشبک دورنگ میتوانند بسیار چشم نواز و البته ارزان باشند. همچنین سنگ مرمر بدلیل خاصیت سرد بودن و در عین حال قدرتمند بودن، میتواند فضای جالبی ایجاد کند.

 

 

 

7-برجسته سازی بوسیله رنگ ها

رنگ دیوارها،کابینت آشپزخانه، وسایل آشپزخانه، صفحات رو کابینتی، صندلی ها – حتی دستمال ها – میتوانند فضای آشپزخانه را تغییر دهند و سایز بصری آشپزخانه را تغییر دهند. انواع رنگ ها با دوز مناسبی از رنگ سفید میتوانند باعث مرتفعتر دیده شدن آشپزخانه شوند. رنگ های تیره در آشپزخانه های کوچک میتوانند بسیار موثر باشند. نظرتون در مورد طراحی کابینت قرمز پورشه ای و دیوار سبز روشن و صفحه رو کابینتی موزی چیه!؟

8-فضا را در آغوش بگیرید

و در آخر، فارغ از تمام حقه هایی که میتوان زد برای اینکه آشپزخانه بزرگتر از آنچه که هست به نظر برسد – همچون تکنیک های گفته شده در قسمت های قبل درمورد رنگ و نور و جنس و متریال- سعی کنید فضای آشپزخانه محیط پیچیده ای نداشته باشد و همیشه یک جای دنج دو نفره برای نشستن و صحبت کردن در آن ایجاد کنید!

امتیاز دهید
دسته بندی: آشپزخانه
مطالب مرتبط