X

چند اشتباه رایج در طراحی دکوراسیون داخلی

رعایت نکردن اندازه ها در طراحی داخلی

یکی از اشتباهات رایج در طراحی داخلی منزل رعایت نکردن نسبت اندازه ها می باشد. اگر در خانه خود دکور را طوری طراحی کنید که تمام وسایل در یک اندازه و ابعاد باشند اشتباه بزرگی کردید. همیشه در دکوراسیون خانه خود سعی کنید از وسایلی با ابعاد مختلف استفاده کنید اما دقت داشته باشید که نسبت ها خیلی بزرگ و کوچک نباشند و معقول به نظر برسند. اگر از بالا به آسمان خراش ها و برج های شهرهای مدرن نگاه کنیم متوجه رعایت این نکته خواهیم شد. به طور مثال به اندازه تابلو ها، شمع ها، مبلمان و کوسن های خود بسیار دقت کنید. برای مطالعه بیشتر در زمینه موارد مهم در ارتباط با طراحی داخلی مقاله چند نکته کوچک ولی با اهمیت در طراحی داخلی را از دست ندهید.

استفاده از رنگ مشکی در دکوراسیون فضای کوچک

استفاده از مبلمان و وسایل تیره در فضاهای کوچک می تواند به یک چالش جدی تبدیل شود. تالی راس، طراح مطرح جهانی میگوید: ” یکی از اشتباهات بزرگ در دکور منازل کوچک استفاده از مبلمان تیره میباشد.” سعی کنید از مبلمان روشن در فضای کوچک استفاده کنید تا محیط خانه یا اتاق به شما احساس زندان و حصار ندهد. همچنین این مسئله در انتخاب پرده نیز مهم می باشد.

انتخاب اندازه اشتباه فرش در دکوراسیون هال و پذیرایی

فرش یا موکت به راحتی قابلیت این را دارند تا دکوراسیون هال و پذیرایی منزل شما را مزین کنند؛ اما انتخاب اندازه دقیق آن ها کاری بسیار حساب شده می باشد. در اتاق نشیمن، فرش باید میز و صندلی ها را فرا بگیرد در غیر این صورت فضای شما تناسب جالبی نخواهد داشت و نسبت به دکور فضای منزل خود احساس نقص خواهید داشت. ابعاد فرش اتاق نشیمن حداقل 2.5 در 3 متر تا حداکثر 2.7 تا 3.6 می باشد. مساحت فرش باید طوری باشد که حداقل پایه های دو مبل و صندلی را پوشش دهد.

در نظر نگرفتن سلیقه شخصی در چیدمان داخلی منزل

یکی از اشتباهات بزرگ در دکوراسیون داخلی این است که: خیلی از افراد برای چیدن خانه خود و طراحی آن به سلیقه خود پشت می کنند و سعی می کنند از دیگران دنباله روی کنند و حتی از خود نمیپرسند که “من واقعا از وجود چه چیزی در خانه ام لذت می برم؟” بهترین مکان هایی که در صده های اخیر طراحی شدند و ماندگار بودند بناهایی هستند که طبق سلیقه و شخصیت منحصربه فرد اشخاص شکل گرفته اند.

فضای خود را شخصی سازی کنید. از خود بپرسید، معنای دکوراسیون برای من چگونه است؟، رنگ و پارچه مورد علاقه من چه هست؟، وقتی که به خانه می رسم دوست دارم چه احساسی داشته باشم؟. سپس دست به کار شوید و فضایی را که دوست دارید طراحی کنید تا سال ها به شما انرژی بدهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با طراحی داخلی مقاله طرح ریزی دکوراسیون داخلی را بررسی کنید.

استفاده از تک لامپ در دکوراسیون داخلی

نور پردازی در طراحی داخلی اتاق خواب امری اجتناب ناپذیر است. شاید خیلی از مردم استفاده از لامپ و انواع وسایل روشنایی در دکور خانه برایشان یک مرحله پیش پا افتاده به نظر برسد. اما این قضاوت اشتباهی است.

روشنایی یکی از نکات بسیار مهم در اصول طراحی داخلی می باشد. رایج ترین و پیش پا افتاده ترین چند اشتباه رایج در طراحی دکوراسیون داخلی حالت روشنایی، استفاده از یک لامپی هست که از بالا به وسایل و اتاق می تابد اما این نور کمی فضا را زمخت میکند و بهتر است در ارتفاع های مختلف نور کافی داشته باشد، مانند استفاده از چراغ مطالعه و چراغ دیواری. اگر وسیله روشنایی امکان کم و زیاد کردن نور را داشته باشد یک مزیت عالی به شمار میرود.

این نکته را فراموش نکنید که نور زرد صمیمیت و هیجان را برای منزل شما به ارمغان می آورد اما نور سفید مقداری رُک، سرد و زمخت است. برای آگاهی از چگونگی نورپردازی در آشپزخانه مقاله نور پردازی در طراحی داخلی آشپزخانه را بخوانید.

5/5 - (1 امتیاز)
مطالب مرتبط