X

چند آشپزخانه با طراحی خلاقانه

امروزه آشپزخانه بدون شک قلب خانه محسوب میشود، بنابراین قابل درک است که شما بخواهید به بهترین شکل ممکن آن را نمایش دهید. حتی اگر تصمیم نداشته باشید که در بازسازی آپارتمان خود بطور کامل آشپزخانه را تغییر دهید، با یک یا دو تغییر هوشمندانه میتوانید آشپزخانه خود را با مُد روز هماهنگ کنید.

آیا نگران این هستید که در کابینت آشپزخانه خود چه رنگی استفاده کنید؟ تولیدکنندگان پیشرو صنعت آشپزخانه میگویند درحالیکه کابینت سفید همچنان در صدر قرار دارد، اما رنگ خاکستری (مایل به سفید) بزودی جای آن را خواهد گرفت! در آشپزخانه زیر رنگ غالب خاکستری ملایم است که تضاد و کُنتراست رنگیِ چشم نوازی در کنار رنگ چوب طبیعی برقرار کرده است.

 

در طول سالیان اخیر نه تنها تنوع و نوع رنگ ورق های چوب تغییر کرده است؛ بلکه تولید کنندگان یراق آلات نیز دائما در حال تغییر و بهبود تولیدات خود هستند. بطور مثال جک های هیدرولیکی آسان بازشو “شرکت بلوم” که بطور عمودی باز میشوند ( جک اتوبوسی) نوع دیزاین کشوها و درب های کابینت را تغییر داده است و در آشپزخانه هایی که کمبود فضا مشهود است بسیار کمک کننده هستند.

با گذشت زمان سبک های مختلفی ارائه  می شوند و ظاهر آشپزخانه همواره در حال تغییر است، اما ترکیب رنگ سیاه و سفید در دکوراسیون داخلی هیچوقت قدیمی نمیشود. در طراحی کابینت زیر رنگ مشکی صفحه رو کابینتی و تجهیزات پخت و پز، کنتراست رنگی خوبی با کابینت های سفید رنگ طرح ممبران ایجاد کرده است که همگیِ این مجموعه  بروی کف پوش لمینت رنگ روشن قرار گرفته و خودنمایی منحصربفردی میکند.

تنها راه افزودن جذابیت به آشپزخانه ایجاد کنتراست رنگیه زیاد با استفاده از رنگ های قدرتمند نیست! در آشپزخانه زیر با استفاده از لوسترهای آویز بزرگتر از حد معمول ( به قطر 60 سانتیمتر) و دستگیره های بلندتر از حد نرمال، یک طراحی خلاقانه ایجاد کرده ایم که  یک دیدِ متفاوت و درام به این آشپزخانه اضافه کرده اند.

چگونگی افزایش ظرفیت ذخیره سازی کابینت در آشپزخانه های کوچک همواره یک مسئله اساسی برای صاحب خانه ها و خانم های خانه دار است؛ به منظور چاره این مشکل، تولید کننده های یراق آلات از جمله “شرکت هافل” راه حل های ابداعیه جالبی ارائه  داده اند که از آن جمله میتوان به کشوهای یک درب و دو ریل اشاره کرد که در تمام آشپزخانه ها قابلیت استفاده دارند.

امتیاز دهید
دسته بندی: آشپزخانه
مطالب مرتبط