X

چطور یک آشپزخانه مدرن و با کیفیت داشته باشیم

برای اطلاعات بیشتر در مورد  آشپزخانه مدرن و با کیفیت به مطلب زیر توجه کنید.

بهترین متریال کابینت آشپزخانه مدرن

اساسا بهترین متریال در صنایع چوبی و کابینت و کمد، دارای تعاریف بسیار متفاوتی است و با محل استفاده از آن ها ارتباطی مستقیم دارد. مثلا در جایی که بحث مقاومت در برابر رطوبت مطرح است رتبه نخست بهترین متریال به پی وی سی میرسد، ام دی اف در رتبه دوم است و لترون ضعیف ترین جنس در برابر رطوبت و آب است. حال آنکه رده بندی همین اجناس در بحث تحمل بار و محکم نگهداشتن پیچ در اتصال دو بخش به یکدیگر- دقیقا برعکس میشود و لترون یا همان نئوپان روکش شده بهترین گزینه است و ام دی اف و پی وی سی مناسب نیستند.

بنابراین انتخاب اجناس مناسب برای کابینت آشپزخانه بهتر است توسط کسانی انجام شود که در این زمینه شناخت کافی دارند زیرا برای داشتن آشپزخانه ای مدرن و با کیفیت نیاز به یک طراحی داخلی حرفه ای دارید.

چیدمان آشپزخانه مدرن و با کیفیت

اصولا آشپزخانه‌ای ایده‌آل است که هنگام طراحی چیدمان آن، حتی جای وسایل آشپزخانه نیز پیش‌بینی شده باشد. در این حالت میتوان از فضا به طور بهینه استفاده کرد و نتیجه نهایی زیبایی بیش‌تری خواهد داشت.

سازماندهی، کار کردن در آشپزخانه را آسانتر و لذت بخش تر میکند. قاعده کلی چیدمان آشپزخانه این است که کابینت های نزدیک به یخچال، محل نگه داری مواد غذایی باشد.

کشوها و کابینت های نزدیک به اجاق گاز به وسایل آشپزی اختصاص داشته باشد، و کابینت های نزدیک سینک محل قرار دادن ظروف باشد.

قابل ذکر است که این 3 نقطه رئوس مثلث آشپزخانه است، یعنی بخشی از آشپزخانه که بیش ترین فعالیت در آن انجام میشود. بنابراین چیدمان صحیح آن اهمیت زیادی دارد.


انتخاب وسایل آشپزخانه

اگرچه پیداکردن وسایل با قیمت خوب حس خوبی را در ما برمی انگیزد، اما بعضی از وسایل ارزش سرمایه گذاری دارند. کیفیت وسایل بزرگ آشپزخانه به دلیل استفاده مداوم و قیمت زیادشان، موضوع بسیار مهمی است.

این وسایل حتما نباید بهترین مارک بازار باشند، اما یک یخچال، ماشین ظرف‌شویی، فر و اجاق‌گاز رومیزی باکیفیت برای سال ها عمر میکنند و نیازی به تعویض مداوم آن ها نیست.

قیمت وسایل کوچک‌ برقی مانند مایکروفرها و قهوه سازها، زیاد نیست و به همین دلیل تعویض آن ها دردسر زیادی ایجاد نمیکند.

بنابراین هنگام خرید وسایل بزرگ آشپزخانه کیفیت را فدای قیمت نکنید.


انتخاب مدل کابینت در یک آشپزخانه مدرن و با کیفیت را جدی بگیرید

آنچه نشان میدهد که فضای مورد استفاده ما سنتی است یا مدرن ، نوع تزیین و چیدمان و وسایل درون آن آشپزخانه میباشد.

بسیاری از فضاها هم مناسب دکوراسیون مدرن هستند هم سنتی اما این افراد هستند که با سلیقه های متفاوتشان تصمیم میگیرند آشپزخانه ای مدرن و با کیفیت داشته باشند یا سنتی! امروزه سبک مدرن رایج ترین سبک برای کابینت آشپزخانه است.

در این سبک مدل کابینت، ساده و درب آن تخت است.

انتخاب رنگی مناسب برای دکوراسیون آشپزخانه

رنگی وجود ندارد که برای همه آشپزخانه ها مناسب و مطابق با سلیقه همه آدم ها باشد. اما نکاتی هست که با کمک آن ها میتوانید رنگ مناسب را انتخاب کنید. یکی از عوامل مهم در انتخاب رنگ کابینت و دکوراسیون آشپزخانه میزان نور طبیعی محیط است.

اگر نور آشپزخانه کم است رنگ های تیره را انتخاب نکنید. عامل مهم بعدی ابعاد آشپزخانه است. رنگ های تیره آشپزخانه را کوچکتر، و رنگ های روشن آشپزخانه را بزرگتر نشان میدهند.

هنگام انتخاب رنگ باید طرح ام دی اف کابینت را نیز در نظر بگیرید. مات و براق بودن روکش ام دی اف نیز اهمیت دارد. ورق‌های های گلاس نور را بازتاب میدهند و در روشنایی آشپزخانه اثرگذار هستند.

امتیاز دهید
دسته بندی: کابینت آشپزخانه
مطالب مرتبط