هال و پذیرایی

دکوراسیون هال و پذیرایی

مکانی که به ‌عنوان محل زندگی از آن یاد میکنیم، باید دارای ویژگی های حداقلی شامل تناسب رنگ ها، بزرگی فضا، استانداردهای نورپردازی و چینش المان های دکوری باشد. هال و پذیرایی به عنوان فضای عمومی منزل و احتمالا بزرگترین فضای معماری خانه ، نقش بسیار مهمی در نشان دادن سبک زندگی صاحب خانه دارند، بنابراین باید توجه ویژه ای به طراحی آن ها داشته باشید.

نقش نورپردازی در دکوراسیون داخلی

بدون نور پردازی درست، طراحی داخلی هال و پذایرایی بی نتیجه خواهد بود. به یاد داشته باشید منابع نورهای مختلف کاربردهای متمایزی دارند. اگر بخواهید روی نقطه بخصوصی از هال یا پذیرایی مانند بوفه یا یک تابلو روی دیوار تمرکز کنید از نورهایی تأکیدی مانند لامپ های سقفی هالوژن استفاده کنید. نور تاکیدی فضایی فریبنده ایجاد میکند و احساس تاثیرگذاری را تداعی میکند. برای نور عمومیِ نشینمن خانه، از منبعی غیر مستقیم و با تابش ملایم استفاده کنید.

نکات مهم در دکوراسیون هال و پذیرایی

رنگ دیوار هال و پذیرایی ساختمان های کوچک باید از رنگ های روشن انتخاب شود و از رنگ های تیره اجتناب گردد. رنگ های تیره، اندازه فضا را کوچکتر از مقدار واقعی نشان میدهند.
اگر دیوارهای هال و پذیراییِ شما خالی و بی روح به نظر میرسند، از قاب عکس استفاده کنید. عکس ها به دکوراسیون داخلی شما هویت میدهند.
مبلمان خانه، تِم هال و پذیرایی را مشخص میکند، پس در انتخاب رنگ آن دقت کنید. در صورتی که هال بزرگ و وسیعی دارید، رنگ های مکمل دیوار ها و کف، رنگ های مناسبی برای مبلمان خواهند بود.

هدف ایوان سبز ارتقای کیفیت محیط زندگی شماست؛ همچنین زیبایی و آرامشی که محصول طراحی خلاقانه و علمی و منطبق با متدهای روز باشد.

امتیاز دهید