X

نکاتی که باید در تغییر دکور آشپزخانه در نظر داشته باشید

در بازسازی آپارتمان و ساختمان ها، تغییر دکور آشپزخانه نسبت به سایر قسمت های خانه هزینه بر تر است، اما با این وجود بد نیست برای بخش هایی از این فضا که کاربرد بیشتری دارند و ظاهر خانه را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار می دهند تا حدی هم ولخرجی کنید و به یک طراحی خلاقانه برسید. اما برای این ولخرجی هم باید برنامه داشته باشید و تحت تاثیر احساسات زودگذر در هنگام خرید وسایل قرار نگیرد. در صورتی که قصد دارید خودتان این تغییر دکور را انجام دهید، متخصصان طراحی دکوراسیون داخلی پیشنهاد هایی برای شما دارند.

از کجا شروع کنیم؟

قبل از آنکه رنگ مورد نظر خود را برای رنگ آمیزی نهایی دیوارهای آشپزخانه یا کابینت انتخاب کنید، بهتر است چندین رنگ مختلف را که دوست داشته اید، روی قسمت هایی از دیوار امتحان کنید، زیرا ممکن است انعکاس رنگ ها در اثر تابش نور به گونه ای باشد که شما انتظارش را نداشته باشید.

 

 

هنگام خرید لوازم مورد نیاز آشپزخانه، با صبر و حوصله آن چیزی را پیدا کنید که خود از قبل برای خریدش برنامه ریزی کرده اید. اجازه ندهید که فروشنده ها با تبلیغات زیاد در مورد کالای مشابه دیگری، شما را مجبور به خرید آن کنند.

تعبیه کردن درب های پنجره ای شکل در آشپزخانه هایی که اوپن نیستند، یا پنجره ای رو به بیرون ندارند یا کوچک هستند، باعث می شود نور بیشتری به داخل آشپزخانه هدایت شود و محیط آشپزخانه بزرگتر به نظر خواهد آمد.

هنگام طراحی کابینت، جانمایی یک قفسه تزئینی در کابینت آشپزخانه و بالای آبچکان سینک ظرفشویی و قرار دادن چند ظرف آنتیک یا استفاده از یک گلدان طبیعی ، باعث زیبا تر شدن آن قسمت می شود. نصب یک جا کلیدی زیبا روی دیوار آشپزخانه برای اینکه همه افراد خانواده بتوانند کلیدهای خود را به آن آویزان کنند، هم به زیبایی دیوار آشپزخانه کمک می کند و هم نظم بیشتری به فضا می دهد.

 

امتیاز دهید
دسته بندی: آشپزخانه
مطالب مرتبط