X

نکاتی در طراحی داخلی فضای ورودی

آیا فضایی برای آویزان کردن لباس ها، کلیدها و گذاشتن کیف و کفش خود رو بروی درب ورودی منزل خود دارید؟ اگر جواب شما منفی است پس به این فضا احتیاج دارید. ایجاد کردن فضای ورودی زیبا و منحصر به فرد نه تنها برداشتن وسایلی مثل کلید و کیف را راحت تر میکند بلکه بهترین جایی است که خود را قبل از خروج برانداز کنید. وجود این فضا در طراحی داخلی خانه بسیار تأثیر گذار است.

چیزهای که برای شروع نیاز دارید خیلی نیستند. با توجه به فضایی که در دسترس دارید می توانید با یک کابینت، کنسول یا میز شروع کنید. کاسه یا سبدی زیبا میتواند محل قرار گیری اشیاء کوچکتر مانند سوئیچ ماشین، کلید ها یا کیف پول باشند. فقط حتما چیزی به دیوار آویزان کنید تا فضا را به نظر بزرگتر کند. یک آینه روی میز یا کابین علاوه بر اینکه فضا را بازتر کرده به شما اجازه میدهد قبل از خروج سر و روی خود را برانداز کنید.

هنر دیواری هم جایگزین خوبی است؛ استفاده از چند قاب عکس که تُن رنگ متناسب دارند به خوبی فضا را بزرگتر و دکوراسیون داخلی ورودی را جذاب تر می کنند. فقط باید دقت کنید که عکس ها یا به صورت افقی یا به صورت عمودی باید در راستای هم باشند.

میتوانید از چند تِم رنگی و سبک مدرن و ساده نیز استفاده کنید. المان های طبیعی نقش بسزایی در زیبا کردن فضای ورودی دارند. دقت داشته باشید اگر فضای ورودی شما به نور مستقیم دسترسی ندارد از گیاه استفاده نکنید. در عوض از المانهایی مانند سنگ یا چند ظرف سفالی استفاده کنید. اجازه دهید فضا مینیمالیست و بی سر و صدا باشد. طراحی داخلی لابیِ این ورودی با رنگ خاکستری-آبی در دیوار و قالیچه ورودی به فضا عمق داده است.

 

طراحی داخلی کلاسیک

با کمی خلاقیت می توانید از یک نیمکت، فضایی مناسب برای نشستن و بپا کردن کفش استفاده کنید. همچنین فضای زیر این نمیکت می تواند محل خوبی برای قرار گیری کفش ها باشد. با اضافه کردن چند کوسن، نمیکت، حس دعوت بیشتری برای نشستن القا میکند.

لبه های شناور به عنوان میز در فضاهای کوچک بسیار سودمند هستند. (لبه های شناور لبه هایی هستند که فاقد پایه یا تکیه گاه به زمین هستند)

طراحی داخلی خانه های کوچک

در نهایت، استفاده از آینه هایی کشویی که از بغل باز میشوند و پشت آنها جا لباسی یا رخت آویز است، یا آینه هایی که به تاقچه وصل هستند فضا را بزرگتر می کنند و زیبایی منحصر به فردی در طراحی داخلی لابی ایجاد می کنند. آینه های قدی، بیشتر روی ارتفاع تأثیر می گذارند و باعث بلند شدن فضای ورودی می شوند و برای آپارتمان هایی که ارتفاع سقف پایین است مناسب تر هستند.

امتیاز دهید
دسته بندی: دکوراسیون داخلی
مطالب مرتبط