X

راهنمای تمیز کردن و نظافت پارکت یا لمینت در منزل

توصیه‌های نظافت پارکت در منزل

وقتی در بازسازی ساختمان یا خانه خود از کفپوش لمینت استفاده می‌کنید، بهتر است راه و روش تمیز کردن آن را هم به خوبی بدانید. البته این کار بسیار راحت است و در زمان کم انجام می‌شود. دانستن مطالب این مقاله زمانی برای شما ارزشمندتر خواهد بود که بچه‌های کوچک در خانه داشته باشید و مدام مجبور به نظافت کفپوش منزل خود باشید . در نظافت منزل هر کسی راه و روش خود را دارد و وسایل مخصوص به هر کار را تهیه کرده ‌است. اما برای نظافت پارکت قبل از هر کاری باید وسیله گردگیری را در خانه داشته باشید و بعد از آن طبق مراحل راهنمای تمیز کردن و نظافت پارکت در منزل زیر پیش روید.

ترتیب تمیز کردن لمینت در منزل

  1. اول از همه با یک پارچه خشک یا تی و یا جاروبرقی‌ خاک و ذرات ریز را پاک کنید.
  2. در مرحله بعدی با یک دستمال نیمه مرطوب ، محلول تمییز کننده پاشیده شده بر روی پارکت را تمییز کنید.
  3. سپس همه اتاق را با تی مرطوب تمییز کنید و دستمال یا تی خود را بعد کثیف شدن حتما تمییز کنید.
  4. مرحله بعدی خشک کردن پارکت ها هست که بازگذاشتن پنجره‌‌ها و درهای خانه بسیار کمک کننده است.

نکات قابل توجه درباره نگهداری از لمینیت پس از اتمام بازسازی منزل

حواستان باشد که آب زیادی بر روی پارکت نریزید. اگرچه پارکت لمینت در برابر آب نسبتا مقاوم است اما در نظر داشته باشید که مواد تشکیل دهنده مغز آن از چوب فشرده است و نباید به مدت زیاد آب بر روی پارکت باشد.

یکی دیگر از نکات مهم در نگه داری پارکت، جارو کشیدن آن به طور منظم میباشد زیرا وجود گرد و غبار و آشغالهای ریز میتواند بر روی لمینت خط و خش بیاندازد. فقط سعی کنید برای جلوگیری از خط و خش از برس جاروبرقی استفاده نکنید.

مراقب باشید سنگ‌های کوچک زیر فرش و موکت شما نرود. اگر پایتان بر روی این سنگ ریزه‌ها برود ممکن است بر روی پارکت لمینت جا بیاندازد. سعی کنید هیچ وقت از بخارشوی برای تمییز کردن پارکت لمینت استفاده نکنید.

اگر به مایع شتشوی پارکت دسترسی ندارید، میتوانید یک فنجان سرکه سفید رقیق شده را با ۴ لیتر آب ولرم ترکیب کنید تا سطح شما برق بزند. هنگام درست کردن محلول به هیچ عنوان از سرکه رقیق نشده استفاده نکنید زیرا حالت اسیدی این نوع سرکه ممکن است پارکت لمینت را از بین ببرد.

نباید ها در نظافت پارکت

  • از اسکاچ برای تمیز کاری استفاده نکنید.
  • از نرم کننده و سفید کننده ها استفاده نکنید.
  • از وسیله های براق کننده استفاده نکنید
  • بازهم تاکید میکنیم! از آب استفاده نکنید.
امتیاز دهید
دسته بندی: دکوراسیون منزل
مطالب مرتبط