X

معماری، پول یا هنر؟

کانسپت ابتدا سود و سپس هنر! و تاثیر آن در معماری

ما معماری ها معمولا احساسات زیادی نسبت به طرح خود داریم و از سر و کار داشتن با فرم و فضا لذت می بریم، چراکه تمایل داریم زندگی دیگران را تحت تاثیر قرار دهیم. و حال سوال این است: معماری، پول یا هنر؟

سوخت جامعه ی ما معمارها، هیجان و واکنش های احساسی دیگران نسبت به هنر ماست. ما معمار بودن را دوست داریم، چون می توانیم دنیا را به مکانی بهتر برای زندگی تبدیل کنیم. حتی اگر هم بتوانیم این کار را مجانی انجام می دهیم.

و این، بزرگترین مشکل ماست. اگر می توانستیم … این کار را مجانی انجام می دادیم!

هنرمند گرسنه

وقتی صحبت از پول می شود، ناراحت می شویم. به داخل صندلی خود می خزیم و از اینکه مجبوریم هنر خود را با پول معاوضه کنیم، احساس گناه می کنیم.

می دانیم که باید برای کار خود دستمزد دریافت کنیم. چون این شغل ماست… زندگی ماست… روشی است که از طریق آن زندگی را می گذرانیم… و خانواده خود را حمایت می کنیم…

می دانیم که باید کار ما سود داشته باشد. بنابراین سعی می کنیم دستمزد واقعی خود را دریافت کنیم.

زمانی که دستمزد واقعی کار خود را دریافت می کنیم، به ارزش واقعی کار خود پی می بریم!

آیا کارفرما ها این رقم را می پردازند؟ آیا ارزش واقعی کار ما را درک می کنند؟  تا حاضر باشند هزینه دلخواه ما را پرداخت کنند؟

آیا شما هم با این جملات موافق هستید؟

هر هفته ، که با یک معمار صحبت می کنم، او هم همین حس را دارد. بنابراین شما تنها نیستید، چراکه، فرهنگ هنرمند گرسنه هنوز هم زنده است. زیرا به نحوی آموزش دیده ایم که یک هنرمند باشیم. نه کارآفرین! و این سبک باید تغییر کند.

قدرت کانسپت اول سود مهم است!

برای موفقیت باید دیدگاه خود را عوض کنیم. سود اولین چیز مهم است. اول سود و سپس هنر…

چرا؟ اگر آماده هستید تا این جمله را مورد نقد قرار دهید، لطفا کمی فکر کنید.

به عنوان یک معمار کارآفرین، سود اوضاع را بسیار بهتر خواهد کرد و به ما کمک می کند تا بهترین کار خود را ارائه دهیم. چراکه به ما انگیزه بیشتری می دهد و اجازه می دهد تا احساسات خود را تعقیب کنیم. درواقع، بدون سود، کار ما متوقف و صرفا در دفترچه های اسکیس ماندگار خواهد شد!

بزرگترین معماران در جهان در دفاتر معماری پر سود کار کرده اند.

هنر ما نتیجه ایده ها و الهامات ماست که بر مبنای سالها تحصیل، تجربه و دانش به دست آمده است و دیگران قادر به انجام کار ما نیستند. در واقع، ما کاغذ و جوهر نمی فروشیم! بلکه یک خانه امن و سلامت، یا یک فروشگاه تجاری پولساز طراحی می کنیم.

در پیشنهاد کاری بعدی، دستمزد خود را افزایش دهید.

آنقدر به صورت متوالی دستمزد خود را افزایش دهید تا با مقاومت بازار روبرو شوید.

کار شما دارای ارزش است و کارفرما باید این ارزش را درک کند.

 

مسئولیت ما تولید پول بیشتر است

مسئولیت ما ایجاد فرهنگ اهمیت سود در حرفه معماری است.

این مسئولیت ما در قبال تیم خود، خانواده و حرفه خودمان است. حتی مسئولیت ما در قبال کارفرماست. زیرا زمانی به بهترین شکل کار می کنیم که به اندازه کافی دستمزد دریافت کنیم.

توجه به سود در مرحله اول به انجام طرح های بهتر منجر خواهد شد.

دستمزد خود را بالا ببرد و قدرت قانون ” اول سود” را در دفتر معماری خود حس کنید.

امتیاز دهید
دسته بندی: مقالات
مطالب مرتبط