X

مشاوره طراحی داخلی

طراح داخلی باید دانش برجسته‌ای در علم زیبایی شناسی و تکنیک های طراحی داخلی در چیدمان و دکوراسیون داخلی داشته باشد. باید سبک های گوناگون را پذیرا باشد. شما ممکن است در فضای منزل یا محیط کار خود خواهان اجرای چند سبک طراحی داخلی باشید از این جهت یک مشاوره طراحی داخلی باید تبحر در کار خود داشته باشد تا شما را بیشتر به رویایتان نزدیک کند. یک مشاور طراح داخلی خوب ، سبک های معروف طراحی داخلی اطلاع داشته باشد، سبک هایی مانند: industrial, glam, Scandinavian و… . علاوه بر موارد ذکر شده، یک طراح حرفه ای باید ذهن باز داشته باشد و محدودیت کمتری را در زمان ساخت و یا بازسازی منزل پذیرا باشد. مقاله معرفی و بررسی سبک مشهور Glam در طراحی داخلی منزل را بخوانید.

طراح داخلی از همه چیز و همه جا الهام می‌گیرد

دنیای اطراف ما می‌تواند بسیار الهام بخش باشد. این الهامات می‌تواند از حس بویایی، لامسه، شنیداری و غیره باشد. این الهامات  جرقه خلاقیت را در ذهن میزنند. در زمان بازسازی و یا ساخت منزل طراح داخلی هرگز چشم خود را بر روی احساسات و الهامات خود نمی بندد.

مطالعات کافی در زمینه هنر دارد

در معماری داخلی، طراحان داخلی مطالب بسیار زیادی برای یادگیری دارند. پتانسیل یادگیری و کشف را هرگز نباید در خود خاموش کنند. مشاوره طراحی داخلی باید رنگ را به خوبی بشناسند زیرا این مهم، یکی از اساسی ترین موضوعات در این رشته می باشد. مشاور دکوراسیون داخلی حرفه ای باید بدانند چه رنگهایی در کنار هم به خوبی می نشینند و از سایه هایی که این رنگ ها ایجاد می کنند مطلع باشند. یکی از عوامل مهم در مشهور شدن طراحان داخلی استفاده از رنگ‌های متناسب در کنار هم بوده است و با این عمل توانسته اند حس خوبی را به دیگران انتقال دهند.یک طراح خوب باید به روز باشد و مطالعات خود را در زمینه سبک های رنگی و طراحی قطع نکند. او باید بداند که طراحان شاخص دیگر در حال انجام چه پروژه هایی هستند و چگونه آن را انجام می‌دهند و کار جدید آنها چه فرقی با کار قبلی دارد. مقاله تاثیر رنگ بر روی دکوراسیون هال و پذیرایی را از دست ندهید.

باید شجاع باشد

مسلماً طرح یک طراح داخلی مورد پسند همه قرار نخواهد گرفت اما این موضوع نباید باعث از بین رفتن شجاعت و خلاقیت او شود. اگر طراحی یک طراح داخلی در بازسازی ساختمان مورد قبول واقع نشود این دلیل صرفا بر بد بودن آن نیست بلکه مطابق سلیقه مشتری نبوده است.  باید مشتری را درک کرد و طرح خود را شبیه به خواسته او طراحی کرد. گاهی مشتریان ریسک پذیر و گاهی محتاط هستند اما طراح باید خوش بین باشد و خلاقیت خود را حفظ کند.

در طراحی داخلی حضوری فعال و مشارکت آمیز با دیگران داشته باشد

دنیای کاری یک طراح داخلی فقط انتخاب وسایل و طراحی کردن نیست.همکاری و  سازماندهی نیروها در کار، بخشی بسیار مهم است. یک مشاوره طراحی داخلی خوب باید یک رهبر باشد. کسی که نکات فنی و طراحی کار را با هم پیش میبرد و از نیروی انسانی به خوبی بهره می گیرد. برای اینکه یک طراح مفهوم طراحی خود را به واقعیت تبدیل کند بهتر است مرحله به مرحله در اجرا حضور داشته باشد. بنابراین او باید مهارت کار تیمی را به خوبی بلد باشد. این مهارت در بازسازی داخلی برای هماهنگی اکیپ های کاری با هم، بسیار ضروری است.

فضا و کاربرد آن را به خوبی درک کند

یک طراح شایسته ایده‌های خود را بر حسب کاربرد آن در یک فضای معین مطرح می کند. در طراحی داخلی ،هر مکانی کاربرد و معنای خاص خود را دارد.  یک طراح متبحر،با توجه به نیاز مشتری طراحی خود را اجرایی می‌کند. کاربردی بودن یک طراحی، یکی از اثرگذارترین فاکتورها در موفقیت طراح داخلی محسوب می شود. مقاله چند اشتباه رایج در طراحی دکوراسیون داخلی میتواند در همین جهت کمک کننده باشد.

 

 

امتیاز دهید
دسته بندی: دکوراسیون داخلی
مطالب مرتبط