X

۶ قدم اول و اساسی برای لوکس نشان دادن طراحی داخلی منزل

مهم نیست طبق چه سبکی منزل خود را چیده اید. لوکس بودن از یکسری قواعد کلی تبعیت می‌کند و هر کسی میتواند در خانه از آنها بهره ببرد.
این موارد بسیار ساده اند اما اگر رعایت گردند این قول را به شما می‌دهیم که خانه ای شیک‌تر و منظم‌تری خواهید داشت.

قدم اول: استفاده از رنگ‌های خنثی

رنگ خنثی یکی از عواملی است که خانه ها را لوکس جلوه می‌دهد. این رنگ منجر به احساس آرامش، اصالت و نظم می‌گردد. سعی کنید برای اکثر وسایل بزرگ خانه مانند مبلمان، نمای دیوار‌ها و کف از رنگ‌های خنثی بهره ببرید. برای معرفی مابقی رنگ‌ها در خانه از اکسسوری‌ها بهره ببرید. این مساله موجب میشود خانه شما لوکس به نظر آید.
شما با استفاده از این اکسسوری‌ها می‌توانید محل کانونی خانه خود را دکور کنید که در قدم بعدی به شما مفصل توضیح خواهیم داد.

استفاده از رنگ های خنثی

قدم دوم: در معماری داخلی نقطه کانونی داشته باشید.

کاغذ دیواری با رنگی خاص بر روی یکی از دیوارها می‌تواند نقطه کانونی ایجاد کند. نقطه کانونی تاثیری قوی بر روی لوکس شدن خانه دارد و احساسات را برمی‌انگیزد. شما این نقطه را می‌توانید در اتاق خواب، اتاق پذیرایی و حتی سرویس‌ها ایجاد کنید.

نقطه کانونی در طراحی داخلی

قدم سوم: در طراحی داخلی از پرده‌های بلند استفاده کنید.

پرده‌های بلند که از بالاترین نقطه دیوار نصب می‌گردند و تا کف منزل امتداد دارند، نقش مهمی در لوکس شدن خانه شما دارند.
سعی کنید رنگ‌های روشن را برای پرده‌ها انتخاب کنید تا نور بیشتری به فضای منزل شما وارد گردد. مقاله معرفی و بررسی سبک مشهور Glam در طراحی داخلی منزل را از دست ندهید.

استفاده از پرده های بلند

قدم چهارم: وسایل کهنه را رنگ کنید.

یکی دیگر از راه‌های داشتن دکوراسیون شیک، استفاده مجدد از وسایل قدیمی است. این وسایل می‌تواند یک گنجه‌ قدیمی باشد یا یک کمد قدیمی که مجددا به زیبایی رنگ شده است‌. این کارهم صرفه جویی در هزینه است و هم حس اصالت به شما می‌دهد.
به طور مثال اگر کابینت شما قهوه‌ای تیره هست، می‌توانید با استفاده از رنگ سفید یا هر رنگ خنثی دیگر آن را احیا کنید. اگر به دنبال رنگ‌های خاص هستید، آبی و سبز تیره شما را برای لوکس کردن فضا کمک می‌کنند.

وسایل کهنه را رنگ کنید

قدم پنجم: وسایل کهنه و کوچک را عوض کنید.

با این کار هم در هزینه صرفه جویی کرده اید و هم تغییرات کوچک و قابل مشاهده‌ای خلق کرده‌اید. این تغییرات شامل تعویض دستگیره کابینت‌ها، کمدها و در‌های منزل هستند. حتی تغییر شیرآلات هم می‌تواند تمایز چشمگیری را به وجود آورد. اگر هزینه کافی برای این کار را ندارید می‌توانید آنها را رنگ کنید. در طراحی داخلی آشپزخانه این امر بسیار راهگشا میباشد. مقاله چند اشتباه رایج در طراحی دکوراسیون داخلی شما را آگاه تر خواهد کرد.

وسایل کهنه کوچک را عوض کنید

قدم ششم: استفاده از اکسسوری‌ها و وسایل خاص

اگر برای خرید وسایل دکوری به بازار می‌روید، سعی کنید از وسایل ساده و تکراری دوری کنید. به دنبال اکسسوری‌هایی باشید که خاص هستند و به نوعی شخصیت دارند. این وسایل میتوانند شامل گلدان، جا شمعی، مجسمه و… می‌باشند.
از شکل‌های خاص یا الگو‌هایی منحصر به فرد استقبال کنید.

استفاده از اکسسوری های خاص
5/5 - (1 امتیاز)
دسته بندی: مقالات

نمایش نظرات (2)

مطالب مرتبط