X

طراحی و اجرای کابینت ممبران

کابینت ممبران این روزها تبدیل شده است به یکی از محبوب ترین انواع کابینت آشپزخانه؛ اما شاید شما هم مثل من اطلاعات زیادی راجع به آن نداشته باشید؛ این کابینت ها خیلی جذاب تر از آن چیزی هستند که به نظر میرسند، اگر شما هم دوست دارید که با این نوع کابینت ها آشنا شوید پیشنهاد میکنم که تا انتهای این مطلب را با ایوان سبز همراه باشید.

کابینت ممبران چیست؟

در واقع کابینت های ممبران کابینتی هایی میباشند که روی درب آن ها حکاکی هایی صورت گرفته است. کابینت های ممبران را میتوان به عنوان نسل جدید کابینت های کلاسیک طبقه بندی کرد، از طرفی کابینت ممبران به نسبت به کابینت کلاسیک که تزئینات آن دستی انجام میشد مقرون به صرفه تر هست، چرا که حکاکی های روی آن به وسیله دستگاه های سی ان سی (CNC) صورت میگیرد. جالب است بدانید که کابینت های کلاسیک ممبران به اسم کابینت های سه بعدی نیز معروف هستند.

انواع کابینت ممبران

به گفته طراحان، کابینت های ممبران میتوانند به شما آشپزخانه ای مدرن با نمای کلاسیک تحویل دهند. معمولا حکاکی های این نوع کابینت روی ام دی اف خام صورت میگیرد و پس از اتمام، روی آن با لایه ای از روکش ضد آب پوشیده میشود. کابینت های ممبران دارای انواع مختلفی هستند که اگر تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید آن ها را به شما نشان خواهیم داد.

 

کابینت کلاسیک ممبران سفید برای دکوراسیون آشپزخانه

کابینت کلاسیک ممبران به رنگ سفید جزو محبوب ترین نوع کابینت های ممبران است. رنگ سفید به تزئینات و حکاکی ها اجازه میدهد که بیشتر خود نمایی کنند و بیشتر به چشم بیایند. علاوه بر این کابینت های سفید رنگ میتوانند آشپزخانه شما را بزرگ تر جلوه بدهند. در ضمن مطمئن باشید که رنگ سفید به شما اجازه نمیدهد که از تزئینات زیاد این نوع کابینت ها خسته شوید. این کابینت ها زیبایی آشپزخانه تان را دو چندان میکنند و وقتی یراق آلات آن را طلایی در نظر بگیرید میتوانید یک اشپزخانه سلطنتی را تجربه کنید.

 

کابینت کلاسیک ممبران تیره برای دکوراسیون آشپزخانه

نوعی دیگر از کابینت های ممبران وجود دارد که به رنگ تیره است. همه ما به خوبی میدانیم که رنگ های تیره به خصوص سیاه، رنگ قدرت است و میتواند حس و حال جالبی به دکوراسیون داخلی آشپزخانه تان ببخشد. اگر فکر میکنید که با حضور رنگی تیره آشپزخانه تان تاریک میشود و جو آن سنگین میشود ما به شما می گوییم که حکاکی های روی بدنه کابینت های ممبران این سنگینی را تا حدود زیادی میشکند و جذابیت اشپزخانه تان را دو چندان میکند. خوب است این نکته را هم بدانید که میزان حکاکی روی این کابینت ها کاملا به سلیقه شما مربوط است و به دلخواه شما میتواند کم و زیاد شود.

 

کابینت مدرن ممبران ساده برای دکوراسیون آشپزخانه

همان طور که گفته شد حکاکی ها و طرح های روی بدنه کابینت های ممبران میتواند بسته به سلیقه شما کم یا زیاد شوند. در عکس زیر که یکی از پروژه های اجرایی گروه معماری ایوان سبز را نشان میدهد میتوانید ببینید که نمای کابینت ها در ساده ترین حالت ممکن به سر میبرد. همانطور که در این کار مشاهده میکنید از این کابینت برای تزیین طاق بالای گاز آشپزخانه و مخفی کردن هود استفاده شده است. ترکیب این حکاکی ها با نورپردازی ها هم میتواند جالب و چشم نواز باشد. در واقع انعطاف پذیر بودن کابینت های ممبران در برابر خواسته افراد یکی از مزیت های آن محسوب میشود.

امتیاز دهید
دسته بندی: دکوراسیون داخلی
مطالب مرتبط