طراحی نما

ساختمان امروزه یک موجود منزوی نیست که صرفا توجه طراح و مالک به آن جلب شود، بلکه باید با حفظ شخصیت و اعتبار خود عنصری از یک جامعهۀ وحدت یافته باشد؛ ساختمان جزیی از یک کل به نام فضای شهری است. اگر ساختمان زیبا باشد در کل شهر اثربخش است و اگر ساختمان زشت باشد تاثیرش در کل شهر جاریست.

از آنجایی که اولین ارتباط افراد با یک ساختمان از طریق معماری خارجی آن شکل میگیرد، نمای ساختمان تاثیر بسزایی در تلقی و برداشت جامعه از کیفیت ساختمان شما دارد. یک طراحی و اجرای جذاب و با کیفیت، علاوه بر وظیفه حفاظت در برابر عوامل جوی، سرما، گرما و تنظیم نور، باید نمایانگر کاربری و به مثابه لباسی برای آن فضا باشد. ظاهر ساختمان شما با هر کاربری که دارد، باید اثری شاخص و به یاد ماندنی را در ذهن مخاطب ایجاد کند و این مهمترین وظیفه نمای ساختمان است.

با توجه به کاربری سازه، هزینه اجرا و عوامل جوی، برای نمای ساختمان از متریال مختلفی مانند سنگ، سیمان، شیشه، آجر و چوب استفاده می شود. امروزه ترکیب سنگ های تزئینی با چوب بعنوان متریال لوکس عمدتا برای کاربری های مسکونی وترکیب شیشه با چوب یا شیشه با سنگ برای کار بری های اداری و تجاری شناخته شده و از همین حیث توجه بسیاری از طراحان را به خود جلب کرده است. طراحی نمای ساختمان

داشتن نمای زیبا، علاوه بر تجربه در اجرا، مستلزم دانش روز، آشنایی با متریال و از همه مهمتر، توان ترکیب این متریال با یکدیگر است. استفاده از صرفا یک جنس بخصوص مانند سنگ باعث یکنواختی نما و در نگاهی کلان تر، تکرار ملال آوری در سطح شهر خواهد شد. گروه معماری ایوان سبز مفتخر است با بهره گیری از معماران متخصص و اجرایی در زمینه نما سازی، قدم به قدم از لحظه کشیدن خط تا اجرا و تحویل پروژه ای منحصر به فرد، خدمت رسان کارفرمایان محترم میباشد.

طراحی نمای ساختمان