X

طراحی داخلی به سبک روستیک – بخش دوم

در قسمت قبلی طراحی داخلی به سبک روستیک به بیان مفهوم این سبک و مصالح مورد استفاده در آن پرداختیم. در این قسمت با نگاهی کاربردی تر به بررسی دلایل محبوبیت این سبک می پردازیم.

زندگی ما هر روز بیشتر با شرایط شهرنشینی و شلوغی روز افزون آن منطبق میشود و فضاهای سکونت انسانی هر روز بیشتر از روز قبل حالتی پیش ساخته و غیر طبیعی به خود میگیرند. هدف ازطراحی به سبک روستک نزدیک کردن انسان به حال و هوای طبیعت و روستا است. در واقع این سبک طبیعت را به داخل خانه دعوت میکند و با استفاده از مواد و المان های طبیعی، دوری انسان امروز را از طبیعت به نوعی جبران میکند.

 

عناصر اصلی دکوراسیون داخلی روستیک

سبک دکوراسیون داخلی روستیک را می توان در سه عنصر نور، متریال های طبیعی و هندسه ای سنتی خلاصه کرد. بهره گیری از نور های آفتابی می تواند تاثیر زیادی در افزایش گرما و صمیمیت محیط داشته باشد همچنین استفاده از چوب طبیعی با رنگ های تیره، به دنج تر شدن فضا های داخلی به خصوص آشپزخانه کمک می کند. استفاده از متریال سنگ در دکوراسیون داخلی آشپزخانه می تواند ترکیبی مناسب و هم نشین با چوب باشد. همچنین حس و حال خانه های قدیمی سنگی را در فضا ایجاد کند. کابینت هایی از جنس چوب و صفحه کابینت هایی از جنس سنگ این حس را چندین برابر بیشتر انتقال می دهند.

مصالح کاربردی در سبک روستیک

سبک دکوراسیون داخلی روستیک و جذابیت های آن مدیون چند عامل اساسی است: کف‌هایی ساخته شده از انواع سینگ ها یا آجرهایی که پرداخت نشده، چوب‌های قدیمی به عنوان تیرهای چوبی معمارانه در فضای داخلی به صورت قفسه یا بخشی از دیوارپوش فضا یا وسایل ساخته شده از آن، وجود کف‌هایی که با چوب‌هایی به شکل الوار فرش میشود.

درواقع در دکوراسیون داخلی روستیک توجه به اصالت مواد بسیار حائز اهمیت می باشد. چوب یکی از مواد پرکاربرد در این سبک می باشد و کنگره و گره و طبیعت چوب را نباید از آن جدا کرد، به طوریکه وحدت وجود تنه درخت حفظ شود.

در فضای ورودی، راهروها، هال و اتاق های بزرگ به جای پوشش تمام سطح کف با قالیچه و فرش ها، از کفپوش های چوبی طرح دار و دکوراتیو نیز می توان استفاده کرد. همچنین می توان از کفپوش های چوبی در رنگ های مجزا برای فضاهای مختلف و مجاور استفاده نمود که افزون بر زیبایی بخشیدن به فضا، به تفکیک و تعریف فضاها پرداخت.

 

استفاده از چوب در جایگاه های مختلف و بجا عامل ایجاد یک چیدمان جذاب در این سبک دکوراسیون داخلی شده است. برای نمونه یک میز پذیرایی چوبی را در نظر بگیرید که در کنار آن قفسه کتابخانه تمام چوب و در سمت دیگر آن یک کانتر آشپزخانه چوبی قرار دارد و سطح زمین نیز با کفپوش چوب پوشیده شده است. ناگفته پیداست که این مجموعه یک گروه چوبی زیبا و جذاب برای دکوراسیون یک خانه را تشکیل داده است.

.

 

 

امتیاز دهید
دسته بندی: آشپزخانه
مطالب مرتبط