X

افزایش بهره وری آشپزی با شیر قابلمه پرکن (پت فیلر)

امروزه بهره گیری از خلاقیت، کارها را برای ما آسان  و زمان را ذخیره می کند. شیرهای پت فیلر ( شیر قابلمه پرکن ) نه تنها کارها را برای ما آسان میکنند بلکه ظاهر زیبای آن ها می توانند هر کسی را برای خرید این محصول اغوا کنند. بنابراین در زمان طراحی کابینت خود، وجود آن را در نظر بگیرید. مقاله چند نکته برای داشتن آشپزخانه زیبا را مطالعه کنید. زمانی که از این شیرهای قابلمه پر کن استفاده میکنید آن موقع هست که فرق راحتی انجام کارها را متوجه خواهید شد. مقاله شیرهای دیواری پت فیلر(pot filler) را مطالعه کنید.

شیر قابلمه پر کن با باز و بسته کردن دو حالته

در بعضی از شیر های قابلمه پرکن امکان باز و بسته کردن آب را به دو روش دارید. یک اهرم ابتدای شیر و اهرم دیگر در انتهای آن میباشد. این طراحی به این دلیل است که وقتی سر شیر شما به وسیله بخار داغ شده و گرفتن اهرم آن خطرناک است و میتواند موجب سوختگی شود، شما میتوانید از شیر ابتدایی عمل باز و بسته کردن را انجام دهید. مقاله شیرهای دیواری پت فیلر(pot filler) را برای کسب اطلاع بیشتر مطالعه کنید.

زمان و مکان نصب شیر قابلمه پر کن در آشپزخانه

بهترین زمان نصب برای شیرهای پت فیلر وقتی است که شما کاشی های آشپزخانه را بتوانید با آن عوض کنید. زیرا هماهنگی شیر و کاشی های پس زمینه به شدت بر روی زیبایی آشپزخانه شما تاثیر گذارند. اگر شما از قبل برای این مکان لوله آب نکشیده باشید به راحتی میتوانید از سینک این لوله کشی را انجام دهید و با نصب یک سری شیر مسی امکان بهره وری را ایجاد نمایید. در زمان نصب دقت داشته باشید که کل شیر باید در مرکز یا کنار قرار گیرد لذا صرفا به محل نصب پت فیلر به شیر اصلی که از دیوار آمده دقت نکنید. مراقب حفظ تقارن این شیر باشید.

مکان یابی دقیق و هماهنگی طراحی کابینت با شیر پت فیلر

زمانی که میخواهید این شیر را نصب کنید به ارتفاع نصب آن به شدت دقت کنید. اندازه استاندارد نصب آن 35 سانتی متر ارتفاع از سطح اجاق گاز میباشد؛ اما قبل از تصمیم گیری نهایی تلاش کنید محل نصب آن را با ظروف مرتفع خود خود یک بار امتحان کنید. شما این شیر قابلمه پر کن را میتوانید در قسمت وسط یا مرکز نصب کنید یا اینکه کمی آن را به سمت راست و چپ جابجا کنید. این مکان یابی بستگی به نوع استفاده شما و مساحت پوشش دهی دلخواه شما دارد. اما هر دو مورد نصب، اجرایی میباشند و هرکدام زیبایی خاص خود را دارند. مقاله تغییر دکوراسیون هوشمندانه در کابینت های سفید را از دست ندهید.

بهره وری بیشتر و داشتن آشپزخانه ایده آل

گاهی اوقات میتوانید این شیر را بین سینک و اجاق گاز نصب کنید. در این حالت شما یک شیر با قابلیت انجام کار هایی اساسی بر روی سینک و پر کردن قابلمه بر روی گاز را دارید. این سبک از نصب شیر، کارایی بالاتری دارد اما از لحاظ طراحی و زیبایی کمی در سطح پایین تری قرار میگیرد.

امتیاز دهید
دسته بندی: آشپزخانه مقالات
مطالب مرتبط