X

رنگ شناسی در طراحی داخلی

بهترین رنگ برای رنگ آمیزی آشپزخانه

انتخاب یک رنگ بخصوص از بین تعداد کثیر رنگ های موجود در بازار کار بسیار سخت و زمانبری میباشد. خبر خوب اینکه اغلب رنگ ها دارای خصوصیات منحصر به فرد در فضاهای بخصوص میباشند و اکثر آن ها اعم از سفید، خاکستری، آبی، قرمز، زرد و سبز رنگ های فوق العاده ای هستند و خصوصیات متمایزی در بازسازی ساختمان و آپارتمان و آشپزخانه ایجاد میکنند. و همه آنها  اگر به طور معقول انتخاب و طراحی و اجرا شده باشند، مشترکا به ما کمک میکنند که آشپزخانه ای گرم و دوستانه داشته باشیم.

قرمز

اعتقاد بر این است که رنگ های گرم همچون قرمز باعث تحریک اشتیاق و اشتها نسبت به غذا می شوند و بنابراین می توانند یکی از بهترین گزینه ها برای آشپزخانه باشند. رنگ قرمز به طرز باور نکردنی شامل انواع و اقسام سایه ها می شود و واقعا گزینه محبوبی برای یک طراحی خلاقانه در آشپزخانه (چه در کابینت و چه بر روی دیوارها) میباشد.

 

سفید

تقریبا همه ما روزمون رو از آشپزخانه شروع میکنیم، و رنگ سفید میتونه بسیار انرژی بخش باشد. احساس تازگی و تمیزی ایجاد میکند، و آشپزخانه های سفید باعث میشوند لحظه ای که در آن قدم میگذارید بیدار شوید! همچنین شما میتوانید با صفحه رو کابینتی و سرامیک بین کابینتی بازی بیشتری کنید و با انتخاب رنگ های روشنتر در آنها ( نسبت به کابینت آشپزخانه) فضای متمایزتر و جالب تری ایجاد کنید.
 

خاکستری

خاکستری یک رنگ خنثی است که اخیرا در خیلی از خانه ها مورد توجه قرار گرفته است. اغلب اوقات به عنوان یک رنگ بسیار سرد طبقه بندی میشود ولی با انتخاب یک سایه مناسب از آن  میتوان یک شگفتی در آشپزخانه خلق کرد. از همه مهمتر، رنگ خاکستری با طیف وسیعی از رنگ های دیگر میتواند به زیبایی جفت شود و یک رنگ عالی برای کلیت طراحی کابینت است.

  

آبی

آبی رنگ دیگریست که عملکرد خوبی در آشپزخانه ها دارد. وقتی طیف های روشنتری از آبی استفاده میشود، گیرایی و تمیزی خاصی در آشپزخانه (روی دیوارها، کابینت ها و حتی سقف) پدیدار میشود. و زمانی که بصورت فکر شده استفاده شود میتواند بسیار روح بخش و تقویت کننده باشد، در غیر اینصورت یک اغراق بسیار بد در دکوراسیون داخلی شما ایجاد خواهد کرد؛ بنابراین آبی تیره میتواند عملکردخوبی در آشپزخانه شما داشته باشد اما باید توجه داشت که رنگ غالب آشپزخانه باید از رنگ های با تم سفید (همچون خاکستری و یا سایر رنگ های خنثی) انتخاب شود تا کلیت محل تیره دیده نشود.

زرد

رنگ زرد مانند پرتو آفتاب میتواند فضا را روشن کند. همچنین ایجاد گرسنگی میکند و با خاصیت آرامش بخش خود سریعا باعث ایجاد آرامش و خوشحالی در افراد میشود. از آنجایی که رنگ زرد باعث روشنتر و بزرگتر دیده شدن فضا میشود، گزینه بسیار خوبی برای فضاهای کوچک میباشد. توجه داشته باشید که با رنگ سفید و خاکستری بخوبی جفت میشود.

سبز

رنگ سبز یک رنگ هوشمند برای استفاده در آشپزخانه است. طیف وسیعی از رنگ سبز ( از رنگ نعنا و سیب و …) برای انتخاب وجود دارد که به زیبایی با چوب و یا رنگ سفید جفت خواهد شد. اگر بدنبال ماجراجویی در آشپزخانه خود هستی، از رنگ سبز زمردی (رنگ سال 2013) استفاده کن!

امتیاز دهید

نمایش نظرات (3)

مطالب مرتبط