X

دیوار پوش بین کابینت های آشپزخانه

با گذراندن چندین ساعت در روز در آشپزخانه متوجه می‌شوید که چطور همه‌چیز به ‌راحتی نامرتب می‌شود؛ هنگامی که می‌خواهید قسمت مواد غذایی را تمیز و مرتب نگه دارید، نمی‌توانید با عجله این کار را انجام دهید. هرچه زمان بیشتری در آشپزخانه مشغول آشپزی باشید، بالطبع محیط اطراف‌ تان آشفته ‌تر و نامرتب ‌تر می‌شود. در ادامه به صورت مفصل به دیوار پوش بین کابینت های آشپزخانه می پردازیم.

 

دیوار پوش در دکوراسیون داخلی آشپزخانه

استفاده از یک دیوارپوش خوب با طراحی مناسب، یکی از بهترین راه‌ها برای ایجاد تغییر اساسی در فضای آشپزخانه است. فرقی نمی‌کند آشپزخانه‌ تان بزرگ باشد یا کوچک؛ شما به دیوارپوشی نیاز دارید که با آشپزخانه هماهنگ باشد. می‌توانید با ایده‌ای ساده بدون اینکه خدشه‌ای به بودجه تان وارد شود فضای آشپزخانه را عالی کنید.

 

دیوارپوش بین کابینتی چیست؟

دیوارپوش بین کابینتی برشی از موادی است که به دیوار پشت سینک، گاز یا کانتر آشپزخانه اضافه می‌شود. این نکته را در نظر بگیرید که دیوارپوش باید با سبک آشپزخانه هماهنگ باشد. به عنوان مثال دیوارپوشی از نوع کاشی سرامیکی براق برای آشپزخانه‌ ای مدرن عالی است و در آشپزخانه هایی که به سبک سنتی و قدیمی دکور شده‌اند، کاشی هایی بدون لعاب و رنگ‌شده مناسب به نظر می‌رسند.

 

 

انتخاب رنگ دیوار پوش

اگر می‌خواهید آشپزخانه‌ای متفاوت داشته باشید از رنگ‌های تیره که در تضاد با رنگ روشن کابینت و سایر وسایل آشپزخانه تان هستند، استفاده کنید تا نقطه کانونی قدرتمندی ایجاد کنید. از آنجا که تایل های سرامیکی بزرگ، رنگ و طراحی‌های گوناگونی دارند و به ‌راحتی تمیز می‌شوند، انتخاب مناسبی برای این کار هستند.

 

 

استفاده از پنل های دیواری به عنوان دیوار پوش

پنل‌های دیواری مجموعه‌ای عالی برای طراحی دیوارپوش در بالای کانتر و پشت گاز است. برخی از پنل‌های دیواری مانند ملامین و لامینیت دو رو بوده و برای نصب و تمیز کردن آسان هستند. با نور پردازی می توانید جلوه زیبایی به دیوار پوش آشپزخانه خود دهدید و فضای بین کابینتی را جذاب تر و زیبا تر کنید.

 

دیوار پوش کاشی و سرامیکی

نقش اصلی دیوارپوش بین کابینتی محافظت از دیوار آشپزخانه در مقابل پراکندگی ‌های غذایی است. کاشی یکی از انواع رایج دیوارپوش آشپزخانه است که  به‌ راحتی تمیز شده و در رنگ‌ ها و طرح های متفاوتی موجود است. می‌توان از کاشی ‌هایی که دارای طراحی آماده بوده و هماهنگ با طراحی، رنگ و بافت آشپزخانه هستند، بهره‌ برد.

 

 

دیوار پوش های طرح فلز و براق

در انتخاب دیوارپوش آشپزخانه بسیار دقت کنید! دیوارپوش و کابینت باید هماهنگی داشته باشند. ممکن است از لحاظ رنگ متضاد بوده یا مکمل باشند اما از نظر طراحی باید هماهنگی کامل داشته باشند. برای مثال دیوارپوشی با کاشی‌های کرم در آشپزخانه ای با کابینت های چوبی تیره بسیار زننده به نظر می‌رسد. اگر کابینت های آشپزخانه سفید است، دیوارپوش طرح فلزی یا فولادی ممکن است ظاهر جذابی به آن اضافه کند.

امتیاز دهید
دسته بندی: آشپزخانه
مطالب مرتبط