X

طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی

به طور کلی سرویس بهداشتی یکی از مهجورترین نقاط فضای داخلی هر خانه ای محسوب میشود. اما امروزه اهمیت فضای سرویس بهداشتی و طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی کمتر از سایر فضاهای داخلی منزل نیست، و نحوه طراحی دکوراسیون داخلی آن را میتوان نشان دهنده میزان اهمیت شما به آسایش و بهداشت در خانواده دانست. طراحی داخلی سرویس بهداشتی باید علاوه بر در نظر گرفتن زیبایی و رعایت اصول بهداشتی، حس آرامش را نیز در بر داشته باشد.

در نگاه اول تزئین و طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی ممکن است سخت و چالش برانگیز به نظر آید. اما این مکان ها میتوانند با یک طراحی خلاقاته نمایی متفاوت از منزل شما را به نمایش بگذارند.

نکات مهم طراحی سرویس بهداشتی

با استفاده از آینه در دکوراسیون سرویس بهداشتی میتوانید به سادگی فضای خود را دو برابر کنید. تصویر درون آینه به فضای شما عمق میدهد و کمک میکند تا شما احساس بهتری در آن فضا داشته باشید؛ و فضا را نیز روشن تر میکند.

در مورد مسئله بسیار مهم نورپردازی در سرویس بهداشتی هم بسیار دقت کنید که نور کافی برای مشاهده دقیق پوست و مو در آینه فراهم شود؛ و اینکه تاثیر نور بدون ایجاد سایه باشد تا از مشاهده دشوار محیط جلوگیری نماید و دیدی خوشایند از صورت ایجاد کند؛ و آخر اینکه کیفیت رنگِ نور لامپ انتخاب شده باید مناسب باشد تا پوست را به شکل بهتری نشان دهد.

درب سرویس بهداشتی باید علاوه بر مقاوم بودن در برابر آب، عایق صدا نیز باشد. ارتفاع سقف های کوتاه، حسی از دنج بودن و خلوت را برمی انگیزند.در مورد پوشش سقف بهتر است از رنگ روغن و متریال ضد آب استفاده شود.

طراحی دکوراسیون توالت

اصولا باید توالت با در ورودی خانه ارتباط مستقیم داشته و با فضاهای دیگر خانه ارتباط غیر مستقیم داشته باشد. مکان قرارگیری روشویی معمولا نزدیک به درب توالت است. محل قرارگیری دستمال کاغذی توالت فرنگی یا ایرانی باید طوری طراحی شود که در معرض ترشح آب نباشد. تمام وسایل داخل توالت از جمله کاشی ، فلاش تانک ، شیرآلات و حتی سطل زباله ، به دلیل رعایت مسائل بهداشتی بایستی رنگ روشن باشند.

با افزودن کاشی های زیبا و جذاب در توالت میتوانید جذابیت چشمگیری به سرویس بهداشتی تان بدهید. امروزه دیگر در اجرا و طراحی دکوراسیون توالت از پایین تا بالا را کاشی کاری نمیکنند و فقط قسمت های خاصی را کاشی کاری میکنند و توصیه میشود که شما هم این کار را انجام دهید و مطمئن باشید که پشیمان نخواهید شد.

طراحی دکوراسیون حمام

اگرچه حمام مکانی خصوصی است و به ندرت پیش می آید که شخصی خارج از اعضای خانواده از آن استفاده کند اما باید بدانیم که طراحی ایده آل برای دکوراسیون داخلی حمام در تمام خانه ها مهم است و باید به آن اهمیت داد. طراحی و ساخت یک حمام زیبا که از لحاظ کارایی و ذخیره سازی در سطح مناسبی قرار بگیرد چیزی است که اکثر خانواده ها و مالکان آپارتمان ها به آن نیاز دارند.

اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی حمام تنها در زیباییِ آن خلاصه نمیشود. مهم است که در هنگام نظافت دارای محیطی الهام بخش و آرام باشیم تا با دوری از تنش های روزانه بتوانیم روح خود را نیز شستشو دهیم.

گروه معماری ایوان سبز با آگاهی از آخرین متریال موجود در بازار و تکیه بر دانش طراحیِ خود و توان اجرایی و فنی پرسنل مجموعه، فضایی متفاوت را برای سرویس بهداشتی منزل شما طراحی و اجرا خواهد کرد.

امتیاز دهید