X

دکوراسیون داخلی در سال 2018

دکوراتورها و طراحان داخلی هر سال ایده های جدیدی برای ایجاد تنوع در این صنعت پرطرفدار به مخاطبان خود معرفی میکنند. اما نکته ای که قابل توجه و تامل است از بین رفتن مرزها و باید نبایدها در طراحی داخلی بوده که باعث میشود سلیقه شخصی افراد در طراحی بیش تر شده و درنتیجه احساس آرامش و تعلق خاطر بیش تری در فضا داشته باشند. حال به دکوراسیون داخلی سال 2018 بپردازیم.

این مطلب را در مورد دکوراسیون داخلی در سال 2020 بخوانید.

تاثیر رنگ در دکوراسیون داخلی در سال 2018

مسلما با انتخاب رنگ بنفش به عنوان رنگ سال (2018)، دیدن آن در دکوراسیون داخلی دور از ذهن نیست. این رنگ می تواند در مبلمان، فرش و حتی تابلوهای دکوراتیو ظهور کند. اما این را در نظر داشته باشید که ترکیب های رنگی خاص میتواند جلوه ای خاص به طراحی داخلی و فضاهای شما ببخشید. بنابراین خود را محدود به رنگ خاصی نکنید. سعی کنید رنگ های روشن و جسورانه را به کار ببرید. بهتر است برای این کار رنگ کف، سقف و دیوارها را نزدیک به رنگ خنثی انتخاب کنید تا مبلمان و وسایل خاص خودی نشان دهند.

تاثیر مبلمان بر طراحی داخلی در سال 2018

مبلمان دکوراسیون داخلی در سال  ۲۰۱۸ به صورت تماما پارچه ای ، نهایتا با پایه های چوبی است. در این سال مبل ها با تزیینات زیاد و به سبک کلاسیک را کاملا فراموش کنید. همچنین انتخاب پارچه و رنگ مبل تنوع بیش تری یافته و می توانید ترکیب چند رنگ و یا چند طرح را به کار ببرید. کوسن های نقش دار هم که دیگر نیازی به معرفی ندارند و به خوبی روی دکوراسیون داخلی شما اثر گذارند. این مبلمان میتواند مانند سبک مدرن، دارای خطوط صاف و مستقیم بوده و یا کمی انحنا و مدل خاص داشته باشد. بهتر است رنگ و نقش پارچه را متناسب با مدل مبل انتخاب نمایید.

نقش پارتیشن در دکوراسیون داخلی سال 2018

پارتیشن ها یا جداکننده ها سال های زیادی است که در معماری داخلی و دکوراسیون جایگاه ویژه ای پیدا کرده اند، به خصوص از زمانی که از حالت صلب و دیوار مانند خود خارج شده و به یک جداره شفاف تبدیل گشتند. این روزها این جداره ها با طراحی های خاص تر و متفاوت تر ارائه شده اند. ممکن است در نظر اول این طرح ها کلاسیک به نظر بیایند، ولی شاید بد نباشد با این کار کمی لوکس بودن را وارد فضای خود کنید برای فضاهای کوچک تر استفاده از کتابخانه های ظریف و شیک به عنوان یک جداکننده در عین تفکیک فضا باعث تاریک تر شدن آن نمی شود.

 

افزودن دکور به معماری داخلی سال 2018

در سال 2018 پیشنهاد اغلب طراحان داخلی، به کاربردن دکور و قفسه های بسیار ساده بدون هیچ گونه تزیینات اضافی است. اگر از دکور چوبی استفاده میکنید، آن را بدون شیشه و هماهنگ با چوب مبلمان خود انتخاب نمایید. اما اگر از دکورهای چوبی خسته شده اید، مدل های فلزی و سبک روح تازه ای به فضای شما می بخشند.

نقش آینه در افزایش جاذبه دکوراسیون خانه

آینه از عناصر جدا نشدنی دکوراسیون خانه است. اما پیشنهاد ما به شما استفاده از آینه های لوکس تر است. اگر آینه شما طرح خاص و لوکس داشته باشد، علاوه بر کارآیی هایی که در فضا از خود نشان میدهد، به عنوان یک عنصر دکوراتیو دیوارتان را تزئین خواهد کرد.

تاثیر نورپردازی بر دکوراسیون داخلی سال 2018

در سال 2018 اصل آخر و میتوان گفت مهمترین موضوع در دکوراسیون، نورپردازی است. برای این کار شما دو گزینه دارید که متناسب با نکاتی که در بالا به آن ها اشاره کردیم، می توانید بهترین را انتخاب نمایید. گزینه اول به کار بردن لوسترها و چراغ های دکوراتیو با مدل های خاص است (مهم نیست که کلاسیک و لوکس باشد یا کاملا مدرن! مهم این است که نقش یک عنصر دکوراتیو را برای شما بازی کند). در حالت دوم، انتخاب شما میتواند نورپردازی مخفی باشد؛ در این حالت یک نورپردازی یکنواخت به دست می آورید، بدون هیچ چراغ و لوستر اضافی. این بستگی به سلیقه و سبک دکوراسیون شما خواهد داشت.

امتیاز دهید
دسته بندی: دکوراسیون داخلی
مطالب مرتبط