X

دکوراسیون اتاق خواب

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

از آنجا که اتاق های خواب محلی برای استراحت اعضای خانواده است، خصوصی ترین فضای خانه تلقی میشوند، اما در عین حال تأثیر بسزایی در حس و حال عمومی خانه دارند. طراحی دکوراسیون اتاق خواب نیز به نوبه خود یکی از مهمترین بخش در طراحی داخلی و یا بازسازی ساختمان مسکونی می باشد.

نقش نورپردازی در طراحی دکوراسیون اتاق خواب

نورپردازی یک بخشی از طراحی دکوراسیون اتاق خواب می باشد بنابرین بایستی به آن اهمیت داد. برای نورپردازی سراغ نورهای سقفی و خیره کننده نروید. نورهای موضعی و مخفی گزینه های بهتری هستند و فضای اتاق خواب را دلنشین تر می کنند. بهتر است پنجره اتاق خواب عریض و سرتاسری باشد.

پنجره های عریض هم در طول روز برای استفاده از نور طبیعی مناسب هستند، و هم دست شما را برای انتخاب یک پرده شیک با کمترین هزینه، باز می گذارند. با این ترفند یکی از دیوارهای اتاق را به شکل خلاقانه ای متفاوت طراحی کنید و یکنواختی را از اتاق های خواب دور کنید.


نقش رنگ در طراحی اتاق خواب


بهتر است رنگ اتاق خواب را با توجه به اقلیم آب و هوایی انتخاب کنید. اگر در منطقه سردسیر زندگی می کنید از ترکیب رنگ خنثی با رنگ های گرم استفاده کنید، طیف های بسیار کم رنگ نارنجی برای این مناطق مناسب هستند. اگر در منطقه گرمسیر زندگی میکنید، از رنگ های سرد مانند فیروزه ای یا آبی آسمانی سبک استفاده کنید. یادتان باشد، اتاق خواب جای مناسبی برای ترکیب بیش از حد رنگ ها نیست. دو یا نهایتا سه رنگ کافی است.

استفاده از رنگ های بیشتر چشم را خسته کرده و برای فضای استراحت مناسب نیست. برای رنگ دیوار ها و سقف سعی کنید از رنگ های روشن و درخشنده استفاده نکنید. رنگ های روشن و درخشنده در هنگام استراحت باعث احساس خستگی و آشفتگی میشوند.

همیشه مراقب نوع رنگ و طیف رنگ در طراحی دکوراسیون اتاق خواب باشید زیرا در صورت عدم انتخاب درست رنگبندی اتاق خواب ممکن است عواقب جدی ای در روحیه و روان شما داشته باشد.

طراحی چیدمان اتاق خواب

اتاق های خالی حس دل مردگی به خانه داده و طراحی داخلیِ کلی را تحت الشعاع قرار می دهند. برای پر کردن اتاق های خالی، از لوازم تزئینیِ بدون زرق و برق استفاده کنید. میزهای کوچک، آباژور و یک کتابخانه یا قفسه کوچک اولین گزینه های شما هستند.

گروه معماری ایوان سبز، با در نظر گرفتن اولویت های شما و تکیه بر تجربه بالای اجرایی خود و دانش آکادمیک پرسنل طراحی مجموعه، اتاق خواب منزلتان را به گونه ای طراحی و اجرا خواهد کرد که علاوه بر برآورده کردن نیازهای شما، با گذشت زمان نیز تکراری نخواهد شد و تا سالیان سال زیبایی خود را حفظ خواهد کرد.


امتیاز دهید