X

تاثیر رنگ بر روی دکوراسیون هال و پذیرایی

یکی از دیوارها را رنگ کنید

اگر میخواهید در قسمت هال و پذیرایی خانه خود یک تغییر زیبا، چشمگیر و در عین حال کم هزینه بوجود آورید، کافی است یکی از دیوارهای این قسمت را با یک رنگ متضاد رنگ کنید. بهترین قسمتی که در این روش از دکوراسیون هال می تواند انتخاب شود، دیواری است که کمی به داخل عقب نشینی کرده باشد. با بکار گیری اجسام دکوری در این ناحیه توجه بیشتری را به آنها جلب میکنیم. (رجوع شود به مقاله “رنگ در دکوراسیون داخلی“) در این مطلب تاثیر رنگ بر روی دکوراسیون هال و پذیرایی را توضیح می دهیم.

استفاده از کوسن در طراحی داخلی مبلمان

هیچ چیز به اندازه کوسن های مبلمان نمی تواند در استراتژی رنگ بندی اتاق کمکمان کند. بکار بردن کوسن های رنگی و زیبا هم دکور جذابی خلق میکند و هم راحتی را به ارمغان می آورد. در این سبک از طراحی داخلی باید به انتخاب رنگ کوسن ها و هماهنگی آن ها با رنگ بندی اجزای دیگر اتاق دقت نظر ویژه ای داشت.

طبیعت در طراحی داخلی

استفاده از گیاهان سبز و گل ها به محیط منزل شما رنگ، عطرو بو، شخصیت و احساس خوب  می بخشد. اگر به اندازه کافی برای رسیدگی به گیاه در منزل حضور ندارید، می توانید از انواع مصنوعی آن استفاده کنید. این کار تنها نیاز به گردگیری دارد. سعی کنیددر انتخاب گل و گلدان خود نهایت دقت را داشته باشید.

تابلوی رنگی و ایجاد نمایی متفاوت در دکوراسیون داخلی

بهره گیری از یک تابلوی هنری بزرگ و زیبا نه تنها دکور زیبایی را بوجود می آورد بلکه به شما این امکان را می دهد تا از یک ترکیب رنگی بزرگ در منزلتان استفاده کنید. در این حالت از طراحی داخلی سعی کنید از تصاویر ساده و فریم روشن استفاده کنید. در این جا باید به رنگ بندی تابلو و هماهنگی آن با دیگر وسایل خانه دقت داشت. برای مطالعه بیشتر در ارتباط با استفاده از رنگ ها در طراحی داخلی از مقاله رنگ در دکوراسیون داخلی غافل نشوید.

نقش مبلمان رنگی در افزایش روح در دکوراسیون داخلی

یکی از عوامل مهم که تاثیر رنگ بر روی دکوراسیون هال و پذیرایی را بیشتر می کند. استفاده از صندلی های کوچک و متفاوت در قسمت پذیرایی منزل، به دکور منزل شما کمک شایانی می کند. سعی کنید با بهره گیری از رنگ های روشن و روح افزا بر روی پارچه این صندلی ها، قسمت های افسرده خانه خود را پر از زندگی کنید. همانطور که در تصویر مشاهده میکنید این دو صندلی شادابی چشمگیری به فضای یک دست خانه بخشیده است.

قفسه رنگی دکوری و ایجاد تمایز در دکوراسیون داخلی

یکی دیگر از وسایل دکوری که میتواند در طراحی داخلی منزل شما بسیار کمک کننده باشد قفسه چوبی کتاب با رنگ های جذاب می باشد. در این روش اگر رنگ چهارچوب بندی کمد با رنگ داخل آن متفاوت باشد، جذابیت قفسه شما چند برابر می شود. همانطور که ظاهر وسایل داخل قفسه غیر قابل انکار است، سایه ای که این اجسام داخل کمد ایجاد میکنند بسیار بدیع و زیبا می شوند. پس در هنگام چینش وسایل خود در داخل کمد، به سایه تشکیل شده در هر قفسه توجه کنید. اگر می خواهید در مورد طراحی داخلی با سبک سنتی آشنا شوید مقاله الفبای طراحی داخلی: سبک تردیشنال را از دست ندهید.

رنگ در دکوراسیون داخلی

الفبای طراحی داخلی: سبک تردیشنال

امتیاز دهید
مطالب مرتبط