X

انتخاب رنگ و جنس کابینت

کابینت ها نشان دهنده سبک و سیاق آشپزخانه هستند. اگر تصمیم دارید کابینت آشپزخانه خود را عوض کنید احتمالا این دو موضوع در ذهن شما تصمیم گیری را سخت کرده: از چه رنگی استفاده کنیم و چه بافت و جنسی مناسب طراحی داخلی آشپزخانه ما است؟

تعویض کابینت سرمایه گذاری نسبتا بزرگیست پس طراحی درست آن نکته کلیدی ساخت یک آشپزخانه بروز و ماندگار است.

مزیت کابینت ام دی اف

برای داشتن آشپزخانه امروزی، کابینت هایی که تُن رنگ تیره چوب دارند را دور بریزید. برتری کابینت MDF این است که دربها به راحتی قابل تعویض هستند و این ایجاد تنوع بهترین راهکار شخصیت دادن به آشپزخانه است. با یک رنگ آمیزی ساده یا با تعویض دربهای کابینت، بدون نیاز به تغییر کل آن ها می توانید جان تازه ای به آشپزخانه و دکوراسیون داخلی منزل خود بدهید.

برای انتخاب رنگ در نظر داشته باشید رنگ های خنثی مثل خاکستری، خاکستری-آبی و سفید  آشپزخانه شما را بزرگتر می کنند و دستتان را در ترکیب مدرن و کلاسیک باز می گذارند.

کابینتMDF طرح چوبی

بافت های چوبی همیشه به عنوان یک متریال کلاسیک به دنبال کابینت خواهند بود. برای داشتن کابینت کلاسیک با طراوت و تازه، سراغ چوب هایی که رگه و گره های زیادی دارند بروید. رگه ها و گره ها باعث می شوند کابینت تأثیر بصری ویژه ای روی مخاطب بگذارد و چشم ها را از محیط آشپزخانه به سمت خود هدایت کند.

همبستگی کابینت های روستایی طرح چوب با لوازم مدرن آشپزخانه یک ترکیب بینظیر و فراموش نشدنی ایجاد می کند و فضای آشپزخانه را صمیمی تر می کند. اگر در هزینه کردن دستتان باز است، این ترکیب یکی از بهترین گزینه های شما خواهد بود.

کابینت های گلاس

کابینت های گلاس را به انتخاب های خود بیافزایید. کابینت های گلاس به راحتی قابل نگه داری هستند و با یک تکه پارچه مرطوب تمیز می شوند. این کابینت ها برای بازی با رنگ گزینه مناسبی هستند. بخاطر ظاهر براق و آینه ای خود بافت زیبا و مدرن به آشپزخانه خواهند داد.

استفاده از دو رنگ مجزا برای کابینت می تواند ایده خوبی باشد تا آشپزخانه شما را جذاب کند. دو راه برای این کار دارید: یا از دو رنگ متضاد استفاده کنید یا از یک رنگ ولی با تُن های متفاوت! اگر از دو رنگ متضاد استفاده می کنید بهتر است فریم و قاب های کابینت از یک رنگ و درب های کابینت از رنگ دیگری باشند. ولی اگر تصمیم دارید از یک رنگ با تن های مختلف استفاده کنید، بهتر است رو کابینتی و کانتر از تُن کم رنگ و بدنه کابینت ها از تن پر رنگ باشند.

اگر تصمیم دارید از بافت چوبی استفاده کنید، بهتر است یکی از رنگ های خنثی مانند خاکستری یا سفید را برای رو کابینتی ها در نظر داشته باشید.

برای یک آشپزخانه جمع و جور و کوچک هیچ چیز بهتر از کابینت های شناور با پایه های فرو رفته و نامشخص نیست. فرو رفتگی پایه های کابینت باعث می شود فضای کف آشپزخانه بزرگتر به نظر برسد. برای القای حس مدرن و امروزی می توانید زیر کابینت ها را نورپردازی کنید. ارگونومیک بودن این سبک کابینت در آشپزخانه های کوچک، به کارایی آنها می افزاید.

امتیاز دهید
دسته بندی: آشپزخانه
مطالب مرتبط