X

انتخاب جنس کابینت آشپزخانه

اهمیت انتخاب جنس کابینت آشپزخانه

کابینت ها عناصری هستند که به دکوراسیون آشپزخانه ها چهره ای متفاوت می بخشند. کابینت ها انواع و جنس های مختلفی دارند که همین مساله باعث می شود هر کسی با هر سلیقه ای بتواند سبک دکوراسیون داخلی که مد نظرش است را پدید بیاورد. اما انتخاب جنس کابینت آشپزخانه مهمترین عامل در تعیین سبک دکوراسیون آشپزخانه است.

همراه ما باشید تا با انواع جنس ها بیشتر آشنا شویم. جنس هایی که در این مطلب به شما معرفی می شوند می توانند در قسمت های مختلف کابینت مثل بدنه و یا درب ها استفاده شده باشند. حتی این مواد و مصالح می توانند به صورت ترکیبی نیز مورد استفاده قرار بگیرند. همه این تصمیم ها به خود شما بستگی دارد.

کابینت های فلزی برای دکوراسیون داخلی مدرن

منظورمان از کابینت های فلزی، کابینت های سی سال پیش که از جنس گالوانیزه رنگ شده بودند و نسلشان منقرض شده نیست! منظورمان کابینت هایی است که بهترین جنس برای داشتن یک دکوراسیون مدرن و منحصر به فرد محسوب می شوند. یکی از بزرگ ترین مشکلات این کابینت ها زنگ زدگی در مواجهه با رطوبت است. اما آلیاژهای جید کروم این مشکل را حل کرده و علاوه بر این، جلوه بسیار زیبایی به کابینت میدهد. قیمت این جنس کابینت نسبت به سایر اجناس بالاتر بوده به همین دلیل برای کارهای خاص مورد استقبال قرار می گیرد.

کابینت چوبی برای آشپزخانه

کابینت های تمام چوبی برای طرفداران سبک کلاسیک بهترین گزینه محسوب می شود.هرچند افرادی که مایل به آوردن گرمای سبک روستیک به یک خانه مدرن هستند، به سراغ کابینت های تمام چوب نیز می روند. این کابینت ها از جمله کابینت های جذاب و دوست داشتنی ای هستند که جلوه ای خیره کننده به آشپزخانه شما می بخشد. این کابینت ها بسیار زیبا و پر جزییات هستند و از مهمترین معایب آن ها تنها می توان به قیمت بسیار بالا اشاره کرد. البته مدت زمان زیاد آماده سازی و نصب آن ها را نیز باید در نظر داشت.

کابینت ام دی اف برای سبک های مختلف

ام دی اف از ضایعات دورریختنی چوب به وجود می آید و به همین دلیل دارای تنوع طرح و رنگ های زیادی است و همین مساله باعث می شود تا این جنس از کابینت ها طرفداران زیادی داشته باشد. البته باید گفت که ام دی اف ها توانایی بالایی در هماهنگی با دیگر عناصر و قسمت های دکوراسیون خانه را دارند و این بزرگ ترین مزیت ام دی اف محسوب میشود.

این ترکیب در برابر رطوبت هوا مقاوم است و آسیب زیادی نمیبیند و به همین علت کاربرد آن در محلی که هنگام آشپزی رطوبتش بالا میرود، منطقی به نظر میرسد. علاوه بر ساخت کابینت، از این ترکیب در ساخت مبلمان، میز و صندلی، دکور و کف سازی اتاق ها نیز استفاده می شود. ام دی اف در برابر حرارت فوق العاده مقاوم و عایقی مناسب در برابر صدا است. قیمت مناسب آن نیز یکی دیگر از مزیت های کابینت های ام دی اف محسوب می شود.

کابینت هایگلاس

این جنس از کابینت ها را میتوان گونه ای متفاوت از ام دی اف ها دانست. این نوع از کابینت ها بسیار شیک و زیبا هستند، سطح براق آن ها میتواند چشم هر کسی را به خودش خیره کند و البته تنوع رنگی بالای آن ها نیز از ویژگی هایی است که باید به آن اضافه کرد. سهولت در تمیز کاری و نگهداری آسان آنها نیز از دیگر مواردی است که باعث میشود این نوع کابینت خواهان زیادی داشته باشد.

قیمت کابینت هایگلاس از کابنت ام دی اف معمولی بالاتر است. درخشندگی بالا برجسته ترین خصوصیت این جنس بوده وهمین مشخصه باعث شده است در بازار محصولات چوبی یک سرو گردن بالاتر قرار بگیرد. بعضی از جنس های های گلاس ضد خش بوده و طبعا قیمت بالاتری نیز دارند. کیفیت های گلاس را می توان از میزان صافی و آینه ای بودن سطح آنها تشخیص داد.

امتیاز دهید
مطالب مرتبط