آلاچیق

طراحی و اجرای آلاچیق

زندگی شهری و معماری های آن، خشونتی پنهان را به روح انسان منتقل میکند. انگار که شکل یکنواخت و خشک محیط براعصاب  آدم آوار شده باشد. حتی اگر خانه ای زیبا داشته باشید، باز‌هم گاهی طرح های هندسی معماری مدرن و فشار اضلاع و مصالح ساخت دست بشر این حس خستگی را  بر روحتان تحمیل خواهد کرد. یکی از مؤثرترین راه کارها برای رهایی از این عارضه ی ‌زندگی مدرن شهری، استفاده از انواع آلاچیق است. آلاچیق سایبانی است که میان باغ یا صحرا از شاخه های درخت و چوب ساخته میشود. در واقع آلاچیق به معنی داشتن مکان و سرپناه و محلی سرپوشیده در یک فضای باز  و سرسبز است که محل مناسبی برای استراحت و آرامش میباشد و میتوان گفت برای ارتباط بیشتر با طبیعت و استفاده از مکان های طبیعی است.

بهترین فضای طراحی و اجرای آلاچیق

محل احداث آلاچیق بسیار مهم است و الزاما باید محیطی را انتخاب کنیم که به فضای سبز یا آبشار و مناظر دیدنی در حیاط یا ویلا دید داشته باشد و به شکلی تعبیه گردد که به لحاظ جغرافیایی و زیبایی دارای بیشترین امتیاز باشد. به این نکته توجه ویژه داشته باشید که ابعاد آلاچیقتان با فضا تناسب داشته باشد؛ چرا که بطور مثال ساختن آلاچیق بزرگ در یک فضای کوچک زیبایی آن مکان را به هم میریزد و شکل نامناسبی به فضا میدهد.

 

نحوه ساخت و اجرای آلاچیق

آنچه که در ساخت آلاچیق مهمترین مورد به شمار میرود، طراحی اصولی و ساخت حرفه ای آن است، چرا که اگر از اصول حرفه ای ساخت آن مطلع نباشید و اقدام به ساختن آن کنید، در مدت زمان کمی بر اثر تأثیر عوامل مختلف طبیعی آلاچیقتان دچار آسیب شده و در نهایت تخریب خواهد شد. مراحل اصلی ساخت آلاچیق در شرکت ایوان سبز:

انتخاب مکان مناسب با توجه به دید مناسب و فضای قرار گرفتن درب ورودی آلاچیق

انتخاب طرح و نوع آلاچیق مورد نظر، مشخص کردن مساحت کلی و ابعاد  ستون ها و سقف

انتخاب متریال مورد استفاده برای دیواره و سقف ها

جاگذاری پایه ها و برقراری استحکام و سقف مناسب

رنگ آمیزی مناسب

پیشنهاد میکنیم که در انتخاب و واگذاری ساخت آلاچیقتان، مجوزهای فنی و نمونه‌ کارهای شرکت مورد نظر را به دقت بررسی فرمایید، این موارد در گروه ایوان سبز از هر نظر موجود و به صورت شفاف قابل مشاهده و بررسی است.